پزشکان, سلامت, عمومی

ارتودنسی بدون کشیدن دندان

روش های تامین فضا در درمان ارتودنسی ثابت در موارد بدون کشیدن دندان در ارتودنسی توسط بهترین متخصص ارتودنسی در مشهد دکتر نجمه تحویلدارنژاد

از دید بهترین دکتر متخصص ارتودنسی دندان در مشهد دکتر نجمه تحویلدارنژاد متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت در مشهد و در استان خراسان رضوی در موردی که نامرتبی دندانی خفیف باشد می توان از درمان های ارتودنسی بدون کشیدن دندان استفاده نمود.

دکتر نجمه تحویلدارنژاد بهترین دکتر ارتودنتیست و متخصص زیبایی دندان در مشهد می گوید باید دارای فاکتورهای متنوعی باشد از جمله اینکه

  • معمولا چندین روش در نامرتبی خفیف دندانی با تخصص ارتودنسی قابل برطرف شدن می باشد.
  • در نامرتبی های خفیف دندانی میتوان از گسترش قوس های عرضی یا گسترش قوس های دندانی استفاده نمود.

در این روش چون دندان ها در یک دایره بزرگتر قرار می گیرند می توان نامنظمی دندانی را بهبود بخشید.

ارتودنسی بدون کشیدن دندان

دکتر نجمه تحویلدارنژاد عضو انجمن ارتودونتیستهای ایران و اروپا و آمریکا فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی مشهد است. به گفته این دندانپزشک متخصص روش دوم حرکت دیستالی یا رو به عقب دندان های مولر اول و دوم فک بالا می باشد که در این روش نیز در قسمت عقبی قوس های دندانی فضا ایجاد می شود و به کمک هدگیر این فضا با عقب راندن دندان های خلفی به دست می آید و معمولاً در نامرتبی هایی که در قسمت‌های خلفی قوس وجود دارد قابل استفاده میباشد.

در روش سوم از سایش یا تراش با سمباده نواحی بین دندانی استفاده میشود که در این روش نواحی بین دندانی با نوارهای مخصوص استریپ تراشیده می شود.

در صورتی که در نواحی شش دندان قدامی فک پایین انجام شود در حد دو میلیمتر فضا ایجاد می‌شود و از این فضای ایجاد شده می توان برای مرتب کردن نامرتبی خفیف دندان‌های قدامی فک پایین استفاده نمود.

شایان ذکر است که از این روش ها فقط در بینظمی های خفیف دندانی توسط متخصص ارتودنسی استفاده می‌شود.

بهترین متخصص ارتودنسی بهتر است در صورتی از این روشها استفاده کند که نامرتبی دندانی در حد متوسط یا شدید نباشد. چون در صورتی که بی نظمی دندانی شدید باشد باید از روش های دیگر از جمله کشیدن دندان استفاده شود.

برای دریافت نوبت می توانید به سایت سلامتی ۲۴ مراجعه نمایید.

همچنین می توانید با شماره ۰۵۱۳۷۶۰۲۴۷۵ برای رزرو نوبت تماس حاصل نمایید.

بازگشت به لیست

نوشته های پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید