دسته بندی نشده

مراقبت های ارتودنسی در منزل در زمان همه گیری بیماری کووید_۱۹( کرونا ویروس) به گفته دکتر نجمه تحویلدار نژاد بهترین متخصص ارتودنسی مشهد

مراقبت های ارتودنسی در منزل در زمان همه گیری بیماری کووید _۱۹ به گفته دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص خوب ارتودنسی در مشهد و استان خراسان رضوی

در درمان ارتودنسی به طور معمول مراجعین ارتودنسی هر سه هفته یک بار مراجعه می کنند و اعمال فعالسازی سیم های ارتودنسی یا تغییر سایز سیم ها یا تغییر شکل سیم ها انجام می شود .

متخصص ارتودنسی همواره به مراجعین مطب های ارتودنسی توصیه می کند که به طور مرتب پیگیر جلسات درمان مرتب سازی دندان های نامرتب خود باشند تا بهترین نتیجه حاصل شود .

در حال حاضر متاسفانه با شیوع بیماری کووید ۱۹ و احتمال سرایت ویروس کرونا به افراد در سال جدید ۹۹ مطب های دندانپزشکی و مطب های ارتودنسی طبق دستور وزارت بهداشت تعطیل شده است، اما از آنجایی که بیماران ارتودنسی در طی زمان قرنطینه خانگی دارای دستگاه های ارتودنسی در دهان خود هستند که ممکن است بعضاً دچار مشکل شود لذا در این مقاله سعی شده است به بعضی از این مشکلات و راهکارهای آنها در منزل توضیح داده شود.

 مراقبتهای ارتودنسی در منزل در ایام همه گیری کرونا شامل موارد زیر می باشد:

 ۱. شکستن براکت ها ارتودنسی یا لق شدن نگین های ارتودنسی: شکسته شدن براکت ها که با جدا شدن کامپوزیت اتصال دهنده براکت های فلزی به سطح دندان رخ می دهد در اثر سهل انگاری و خوردن خوراکی های سفت و سخت یا گاز زدن مواد غذایی سفت رخ می دهد.

شکستن براکت ها به خودی خود مشکل اورژانسی تلقی نمی شود و اختلالی در روند درمان ارتودنسی ایجاد نمی کند فقط در جلسه بعدی چکاپ ارتودنسی این براکت‌ها مجدداً متصل شده و به لحاظ هزینه ای ممکن است برای بیماران هزینه مجزایی دربر داشته باشد.

در صورتی که شکستن براکت هیچ اذیتی برای بیمار ندارد بهتر است براکت شکسته به حال خود رها شود. اما در صورت تزاحم براکت شکسته با غذا خوردن و جویدن به دلیل تکان خوردن براکت و یا آزردگی بافت لبها و گونه ها  بهتر است مراجعین با نوک یک سوزن کج شده کش کوچک یا اورینگ اطراف براکت را به آرامی خارج کرده و براکت را از روی سیم در بیاورند.

۲ .لق شدن بندهای ارتودنسی: بند ها حلقه های فلزی هستند که روی اولین دندان های آسیاب اول نصب می‌شوند .لق شدن این بندها می تواند در غذا خوردن و جویدن اختلال ایجاد کند و باعث ناراحتی بیمار گردد. در این حالت به دلیل عدم دسترسی به مطب متخصص ارتودنسی به دلیل شرایط کرونایی بیماران عزیز می توانند با دو انگشت شست و اشاره بند لق شده را به آهستگی از روی دندان آسیاب اول خارج کنند .

۳. احساس ناراحتی، حساسیت و درد در دندان ها :که این مسئله یک عامل گذرا و طبیعی در طی روند درمان ارتودنسی بوده و هیچ جای نگرانی وجود ندارد .در صورت درد نسبتاً زیاد که برای بیمار آزارنده باشد مراجعین عزیز می توانند از قرص مسکن استامینوفن هر ۸ ساعت به مدت یک الی دو روز استفاده کنند.

 ۴ .ایجاد زخم و آسیب داخل بافت‌های نرم دهان و آزادگی بافت لبها و گونه ها: که به دلیل اصطکاک و ساییده شدن براکت ها روی بافت های نرم و معمولاً در چند روز اول شروع درمان ارتودنسی بروز می کند ولی در صورت پیدا شدن این حالت در اواسط درمان هم میتوان روی براکت تیز شده را با پنبه یا با موم سیلیکونی ارتودنسی پوشاند .

۵ .خارج شدن انتهای سیم از آخرین براکت ثابت ارتودنسی : به دلیل تیز شدن نوک سیم امکان آزردگی و زخم شدن بافت گونه وجود دارد. در این حالت مراجعین عزیز می توانند نوک سیم را با یک موچین ظریف گرفته و مجددا روی آخرین براکت جا بیندازند.

 ۶ .تغییر شکل دادن سیم لیگاچور:این سیم ها  ظریف هستند و به کمک آنها در ارتودنسی دندان های به شدت نامرتب به جای اورینگ با این سیم ها بسته می شود. در طی جلسات ارتودنسی به دلیل عدم رعایت بیمار در تغذیه و احیاناً خوردن خوراکی‌های سفت و سخت یا با ضربات مسواک نوک این سیم ها آزاد شده و باعث آزردگی بافت لب ها و گونه ها می شود. در روز های قرنطینه خانگی به دلیل همه گیری کرونا و عدم دسترسی به متخصص ارتودنسی مراجعین عزیز می توانند در این حالت سه اقدام انجام دهند : یا با یک موچین ظریف و یا به کمک یک مداد پاک کن نوک سیم را مجدداً به سمت دندان خم کنند تا تماس سیم با بافت گونه و لب از بین برود . یا با ناخن گیر به آهستگی انتهای سیم خم شده را برش دهند و یا روی سیم را به کمک موم سیلیکونی ارتودنسی بپوشانند .

۷ .گم شدن اورینگ ها یا همان کش های کوچک رنگی ارتودنسی: گم شدن اورینگ ها در طی جلسات درمان مرتب سازی دندانهای نامنظم بسیار طبیعی است .در حد یک یا دو عدد مشکل خاصی محسوب نمی شود و در جلسه بعد معمولاً مجددا این اورینگ ها جایگزین می شوند.

اما در صورتیکه تعداد اورینگ های گم شده چندین عدد باشد باعث شل شدن سیم و احتمالاً آزادسازی سیم خواهد شد. این مسئله می‌تواند باعث آزردگی بافت‌های نرم شود ؛در این حالت مجددا به کمک یک موچین ظریف بهتر است سیم درآمده جا انداخته شود. اما بهتر است به عنوان پیشگیری مراجعین عزیز از خوردن خوراکی های سفت و سخت و یا مسواک زدن با ضربه های شدید مسواک خودداری کنند تا این اتفاق نیفتد.

 ۸ .عدم تطابق هدگیر: در صورت از بین رفتن تطابق کمان خارجی و کمان داخلی هدگیر با کلاه هدگیر و با بند های ارتودنسی که با استفاده داخل دهانی دستگاه هدگیر ممانعت کند ، در این حالت بهتر است استفاده از هدگیر متوقف شود تا زمانی که مجددا به مطب ارتودنسی مراجعه شده و هدگیر توسط متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک و صورت با فک بالا منطبق شود .

۹ . فعال سازی پیچ ها:  بیمارانی که از پیچ های ثابت فک بالا یا پیچ های متحرک استفاده می کنند به دلیل احتمال از بین رفتن کنترل روی مکانیک پیچ ها بهتر است باز کردن این پیچ ها را تا اطلاع ثانوی و تا زمان مراجعه به متخصص ارتودنسی و متخصص ارتوپدی فک و صورت خود به تعویق بیاندازند.

۱۰. تصادف یا ضربه : بهتر است و یا بیماران از فعالیت های ورزشی سنگین ورزش های رزمی و دویدن جداً خودداری کنند چون وارد آمدن ضربه به دستگاه های ثابت و براکت های ارتودنسی می تواند باعث شکسته شدن چندین عدد براکت و همچنین فرو رفتن براکت ها در بافت های نرم و زخمی و آزرده شدن براکت ها و گونه ها شود.

 در مجموع بهتر است در طی این دوران و تا عادی شدن شرایط قرنطینه خانگی و از بین رفتن بیماری کووید ۱۹ و کاهش احتمال سرایت ویروس کرونا تمامی افراد ملاحظات ارتودنسی را به خوبی رعایت کنند : از خوردن غذاهای سفت و سخت پرهیز کنند، بهداشت دهان خود را به خوبی رعایت کنند تا زمانی که مجدداً به ارتودنتیست خود مراجعه می کنند مشکل خاصی برای دستگاه های آنها به وجود نیامده باشد .

طبق گفته انجمن جهانی متخصصین ارتودنسی با باقی ماندن چندین ماهه دستگاه ها روی دندان ها مشکلی به وجود نمی آید ، منوط به اینکه بیماران به‌خوبی دستگاه ها را روی دندان های خود حفظ کنند ، چون این یک شرایط اضطراری در وضعیت کرونایی است.

در مطب ارتودنسی دکتر نجمه تحویلدارنژاد(بهترین دندانپزشک متخصص ارتودنسی و متخصص ارتوپدی فک و صورت ، ارتودنسی مشهد ) ، انواع ارتودنسی نامرئی در مشهد در حال انجام است .

به نظر خانم دکتر نجمه تحویلدار نژاد ارتودنتیست خوب در مشهد انتخاب نوع و دستگاه مورد استفاده در ارتودنسی و نیز سن مناسب برای انجام درمان ارتودنسی و ارتوپدی فک بسته به نظر متخصص ارتودنسی خوب و متخصص ناهنجاری های فکی دندانی در مشهد است.

مهم ترین مطلب :

دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص ارتودنسی و متخصص درمان ناهنجاری های فک و صورت در مشهد ، تاکید می کند که برای درمان مرتب کردن دندان های کج حتما  با دندانپزشک  متخصص خود مشورت کنید .

توصیه می شود از خانم دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص ارتودنسی و متخصص ارتوپدی  فک و صورت در مشهد  بهترین متخصص ارتودنسی در مشهد و در استان خراسان رضوی ، جهت درمان ارتودنسی نامرئی در مشهد ( سیم کشی دندان نامرتب )و درمان مشکلات فکی مشاوره رایگان دریافت کنید .

یکی از شاخه های متخصصین زیبایی دندان در مشهد ، متخصصین ارتودنسی ودرمان ناهنجاری های فک و صورت هستند که خانم دکتر نجمه تحویلدار نژاد در مشهد یکی از بهترین متخصص های زیبایی دندان در مشهد و ارتودنسی نامرئی مشهد هستند.

دکتر نجمه تحویلدار نژاد ارتودنسی مشهد با کسب تجربه های بسیار و کسب مدارج ممتاز در درمان تخصصی بیماران ارتودنسی بعنوان بهترین متخصص زیبایی دندان در شهر مشهد و  در استان خراسان رضوی (بهترین متخصص ارتودنسی خوب ، ارتودنسی مشهد ) در حال فعالیت هستند.

در مطب ارتودنسی دکتر نجمه تحویلدارنژاد(بهترین دندانپزشک متخصص ارتودنسی ودرمان ناهنجاری های فک و صورت ، ارتودنسی مشهد ) که بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی و بهترین کلینیک ارتودنسی مشهد است با پرداخت خرج و مخارج ارتودنسی اقساطی و ارزان هزینه ارتودنسی نامرئی قسطی فک بالا و پایین اقساطی در مشهد و دراستان خراسان رضوی در سال ۹۸ و ۹۹ منتظر ملاقات شما هستیم.

جهت پرداخت قیمت تقریبی درمان ارتودنسی نامرئی اقساطی وارزان در سال ۹۹ در مشهد (یعنی به شکل تدریجی ) و ردیف کردن دندان های کج و نامنظم  در مطب تخصصی ارتودنسی (بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی و بهترین کلینیک ارتودنسی مشهد ، ارتودنسی مشهد ) سرکار خانم دکتر نجمه تحویلدارنژاد( بهترین متخصص ارتودنسی خوب مشهد و استان خراسان رضوی( بهترین متخصص زیبایی دندان در مشهد ، ارتودنسی مشهد ))  بشکل تعرفه تقسیط شده با شما مراجعین عزیز مساعدت لازم به عمل خواهد آمد.

بهترین دندانپزشک ارتودنتیست مشهد ، ارتودنسی مشهد ، به دلیل نوع سختی و نوع کار ارتودونسی نامرئی دندان کج و مرتب سازی دندان ها برای افراد مختلف خرج و مخارج ارتودنسی و هزینه ارتودنسی نامرئی اقساطی وارزان یک دندان نا مرتب و کج در مشهد و قیمت ارتودونسی نامرئی قسطی و تقریبی دندان در سال ۹۹ در استان خراسان رضوی  را بطور تقریبی برای هر فرد و با توجه به مشکل دندانی و فکی وی تعیین می کند.

خرج و مخارج ارتودنسی و هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی ارزان و قسطی دندان نامنظم در مشهد به شکل اقساطی پرداخت می شود  که معمولا در جلسه ابتدایی درمان ( در بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی و بهترین کلینیک ارتودنسی مشهد ، ارتودنسی مشهد ، سیم کشی نامرئی دندان نامرتب در مشهد ) با نصب دستگاه ها یک پنجم کل قیمت ارتودنسی نامرئی ارزان یا اقساطی یا تعرفه تقریبی ارتودنسی نامرئی دندان نامرتب در مشهد پرداخت شده ودر جلسات بعدی چکاپ ها (بطور ماهانه ) مابقی هزینه ارزان وقسطی درمان ارتودنسی نامرئی دندان کج و نامنظم  در استان خراسان رضوی بطور توافقی از مراجعین محترم اخذ می گردد .

به طوری که قیمت ارتودنسی نامرئی اقساطی و ارزان در مشهد و استان خراسان رضوی در سال ۹۹ در طی مدت زمان درمان ارتودونسی بطور تدریجی و با تعرفه مخارج تقسیط شده ( در بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی و بهترین کلینیک ارتودنسی مشهد ، ارتودنسی مشهد ) پرداخت می شود.

خرج و مخارج ارتودنسی و هزینه سیم کشی نامرئی دندان نامرتب در مشهد و قیمت اقساطی وارزان ارتودنسی لینگوال و هزینه اقساطی وارزان ارتودنسی نامرئی فک بالا و فک پایین ، بعد از بررسی و معاینه دقیق برآورد می شود.

هزینه تقریبی قسطی ارتودنسی نامرئی با بیمه تامین اجتماعی  یا هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی با بیمه نیروهای مسلح یا هزینه تقریبی واقساطی ارتودنسی نامرئی با بیمه دانا  یا هزینه اقساطی وارزان ارتودنسی نامرئی با بیمه کارآفرین و با بیمه ایران و خرج و مخارج ارتودنسی و هزینه ارتودنسی نامرئی اقساطی وارزان با بیمه بانک ملی و هزینه تقریبی هزینه سیم کشی نامرئی دندان نامرتب در مشهد با بیمه بانک مسکن در مشهد در سال ۹۹ متفاوت است وبیماران می توانند از پوشش بیمه ای خود جهت پرداخت آسان تر خرج و مخارج ارتودنسی و هزینه ارتودنسی نامرئی اقساطی وارزان دندان  های فک بالا و فک پایین دندان در مشهد و در استان خراسان رضوی استفاده کنند.

دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک و صورت( بهترین متخصص زیبایی دندان در مشهد ، ارتودنسی مشهد) با اخذ مدرک دندانپزشکی عمومی و تخصص ارتودنسی مشهد از دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از بهترین متخصص های ارتودنسی خوب مشهد و استان خراسان رضوی( بهترین متخصص زیبایی دندان در مشهد، ارتودنسی مشهد ،هزینه سیم کشی نامرئی دندان کج در مشهد ) می باشند.

برای مشاهده مقالات ارتودنسی و سایر مقالات مرتبط به وب سایت خانم دکتر نجمه تحویلدارنژاد متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک وصورت مشهد ( بهترین متخصص زیبایی دندان در مشهد، ارتودنسی مشهد ، سیم کشی نامرئی دندان نامرتب در مشهد )مراجعه کنید.

برای انجام ارتودنسی  خوب مشهد یا بهترین مرتب سازی دندان ها در مشهد و استان خراسان رضوی به دکتر نجمه تحویلدار نژاد بهترین  متخصص ارتودنسی در مشهد و در استان خراسان رضوی( بهترین متخصص زیبایی دندان در استان خراسان رضوی، ارتودنسی مشهد ، سیم کشی نامرئی دندان نامنظم در مشهد) مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید