دسته بندی نشده

مراحل انجام ارتودنسی به گفته دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص ارتودنسی خوب در مشهد و استان خراسان رضوی 

مراحل انجام ارتودنسی و ردیف کردن دندان های نامنظم به گفته دکتر نجمه تحویلدار نژاد دکتر متخصص ارتودنسی خوب در مشهد و استان خراسان رضوی 

درمان ارتودنسی به مرتب سازی دندان های نامنظم و ردیف کردن کجی دندان ها می پردازد و شامل چندین مرحله می باشد. در این مقاله سعی شده به یکی از سوالات بسیار رایج مراجعین ارتودنسی پاسخ داده شود. اغلب افرادی که به مطب های متخصصین ارتودنسی مراجعه می کنند تمایل دارند در مورد چند و چون و نحوه انجام درمان ارتودنسی و مقدمات آن اطلاعاتی داشته باشند .

از دیدگاه دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص ارتودنسی در مشهد و استان خراسان رضوی، در جلسه ابتدایی که ویزیت بیمار انجام می شود پس از بررسی مال اکلوژن و ناهنجاری دندانی یا فکی کلیه مراحل درمان تشخیص و طرح درمان پیشنهادی ارتودنتیست به بیمار توضیح داده می شود .

هزینه اقساطی درمان ارتودنسی برای بیمار شرح داده می شود و در همان جلسه یک کلیشه رادیوگرافی پانورامیک یا O.P.G و یک کلیشه رادیوگرافی لترال سفالوگرام که تصویر نیمرخ اسکلت سر و صورت و فک ها می باشد تجویز می شود .

در جلسه دوم بیمار به همراه عکس های رادیوگرافی تهیه شده مراجعه می‌کند و کلیه مشکلات دندانی اعم از پوسیدگی های دندانی، دندان های دارای آبسه دندانی، مشکلات عصب دندان که نیازمند عصب کشی دندان هستند، وجود مشکلات لثه ای التهاب و عفونت در لثه ها، جرم ،خونریزی لثه ها، پاکت های پریودنتال یا پاکت های لثه ای و شرایط دندان عقل و کلیه مشکلات بافتهای سخت  در فک ها و مشکلات بافت های نرم در دهان بررسی شده و توصیه های لازم به بیمار داده می شود .

تمام مشکلات بافت های دندانی و لثه و ترمیم پوسیدگی ها و حذف جرم و نیز پاکت های لثه بایستی قبل از شروع درمان ارتودنسی انجام شود.

دکتر نجمه تحویلدار نژاد بهترین ارتودنتیست در مشهد و استان خراسان رضوی عقیده دارد ، به هیچ عنوان نمی توان درمان ارتودنسی را روی دندان های پوسیده یا دندانهای دارای جرم شروع کرد. نباید درمان اصولی و درست قربانی عجله در شروع درمان یا صرفه جویی در هزینه های دیگر مثل ترمیم و عصب کشی و جرم گیری شود .

در جلسه سوم بعد از انجام تمام کارهای مقدماتی گفته شده تشکیل پرونده برای بیمار صورت گرفته و یک قالب گیری با آلژینات برای بیمار انجام می شود و توسط این قالب یک مدل گچی در لابراتوار ساخته می شود که به عنوان قالب مطالعه جهت ثبت شرایط ابتدایی دندان ها در پرونده بیمار بایگانی می شود .

همچنین عکس های فتو گرافی رنگی که در آتلیه گرفته می شود برای بیمار تجویز می شود .

 در جلسه چهارم جلسه اصلی درمان و چه بسا مهمترین جلسه در طول مدت زمان درمان یک سال و نیم تا دو ساله ارتودنسی است دستگاه های ثابت ارتودنسی شامل براکت های ثابت فلزی استیل، براکت های سرامیکی یا پلاستیکی و نیز ارتودنسی مخفی یا همان ارتودنسی از پشت دندان ها( ارتودنسی لینگوال )، بعد از آماده سازی سطوح دندان ها به سطح دندان ها متصل می گردند.

از دیدگاه تحویلدار نژاد بهترین دکتر متخصص ارتودنسی در مشهد و استان خراسان رضوی، این جلسه فاقد هر گونه درد و ناراحتی و استرسی می باشد و هیچ گونه تزریق ماده بی حسی صورت نمی گیرد، پس جای هیچ نگرانی برای مراجعین عزیز وجود ندارد. بعد از اتصال براکت ها در همان جلسه یا چند روز بعد سیمهای نیکل تیتانیوم مرحله اول توسط کش های کوچک  رنگی یا همان اورینگ های رنگی و پلاستیکی روی براکت ها متصل می شود.

جلسه پنجم تا آخر معمولاً به طور میانگین هر سه هفته یا در مواردی بسته به صلاحدید متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک و صورت هر دو هفته انجام می شود.

 در این جلسات چکاپ ماهانه، سیم های ارتودنسی فعال می شود تا حرکت های دندانی در جهت دلخواه تسهیل گردد. این کار تخصصی باید توسط متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک صورت انجام گردد.

 در هر جلسه معمولاً اورینگ های رنگی تعویض می شود .سیم ها ضخیم تر می شود، ممکن است شکل سیم ها و قطر سیم ها عوض شود یا تغییراتی در فرم سیم ها داده شود و حتی سیم ها تغییر پیدا کند و با سیم های ضخیم تر استیل جایگزین شوند که همه بسته به صلاح  دید بهترین ارتودنتیست انجام می شود.

 دکتر نجمه تحویلدار نژاد بهترین متخصص ارتودنسی در مشهد و استان خراسان رضوی معتقد است ،بعد از طی شدن زمان تقریبی دو ساله ارتودنسی انجام کلیه حرکات دندانی و مرتب شدن دندانهای نامنظم در مرحله ششم که روز پایان درمان است دستگاه های ثابت ارتودنسی برداشته می شود و دستگاه های نگهدارنده به بیمار تحویل داده می‌شود.

نگهدارنده شامل دو نوع سیم های نگهدارنده ثابت و دائمی و پلاک های متحرک می باشد. از نظر دکتر نجمه تحویلدار نژاد دکتر متخصص خوب ارتودنسی در مشهد و استان خراسان رضوی، تشخیص نوع نگهدارنده برعهده متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت می باشد. برای پلاک های متحرک یک قالب گیری از دندان ها انجام شده و  و دو عدد پلاک متحرک آکریلی یا شفاف ساخته می شود و در روز پایانی به بیمار تحویل داده می‌شود.

 برای نگهدارنده های ثابت در همان روز باز کردن دستگاه ها یک سیم ظریف از پشت دندانها متصل می شود و دندان ها را در موقعیت نهایی خود حفظ می کند و سپس دستگاه ها جدا می شود و بعد از جدا کردن دستگاه ها کامپوزیت دندان ها برداشته شده و دندان ها بروساژ می شوند تا سفیدی و زیبایی و درخشندگی دندان ها به آنها برگردد. دستگاه نگهدارنده به این منظور استفاده می شود که دندان ها را در موقعیت نهایی خود تثبیت کند و از برگشت احتمالی دندان ها به موقعیت نامرتب اولیه خود پیشگیری کند .

مرحله باز کردن دستگاه ها و تحویل نگهدارنده ها هم فاقد هر گونه درد و ناراحتی برای بیمار می باشد .

به عقیده دکتر نجمه تحویلدار نژاد بهترین متخصص ارتودنسی مشهد، بعد از خاتمه ارتودنسی معمولاً در صورت نیاز مراجعه کننده ارتودنسی بسته به تشخیص متخصص ارتودنسی خود به صورت دوره ای هر چند وقت یک بار به دندان پزشک متخصص ارتودنسی خود مراجعه کرده و به تدریج فواصل این جلسات طولانی تر می شود، ولی آنچه حائز اهمیت است این است که برای حفظ و ثبات نتایج درمان همکاری و دقت بسیار زیاد مراجعان ارتودنسی جهت حفظ و استفاده از دستگاه های نگهدارنده ضروری می باشد و نیازمند همکاری مسئولانه بیمار می باشد.

 در مطب ارتودنسی دکتر نجمه تحویلدارنژاد(بهترین دندانپزشک متخصص ارتودنسی و متخصص ارتوپدی فک و صورت ، ارتودنسی مشهد ) ، انواع ارتودنسی نامرئی در مشهد در حال انجام است .

به نظر خانم دکتر نجمه تحویلدار نژاد ارتودنتیست خوب در مشهد انتخاب نوع و دستگاه مورد استفاده در ارتودنسی و نیز سن مناسب برای انجام درمان ارتودنسی و ارتوپدی فک بسته به نظر متخصص ارتودنسی خوب و متخصص ناهنجاری های فکی دندانی در مشهد است.

مهم ترین مطلب :

دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص ارتودنسی و متخصص درمان ناهنجاری های فک و صورت در مشهد ، تاکید می کند که برای درمان مرتب کردن دندان های کج حتما  با دندانپزشک  متخصص خود مشورت کنید .

توصیه می شود از خانم دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص ارتودنسی و متخصص ارتوپدی  فک و صورت در مشهد  بهترین متخصص ارتودنسی در مشهد و در استان خراسان رضوی ، جهت درمان ارتودنسی نامرئی در مشهد ( سیم کشی دندان نامرتب )و درمان مشکلات فکی مشاوره رایگان دریافت کنید .

یکی از شاخه های متخصصین زیبایی دندان در مشهد ، متخصصین ارتودنسی ودرمان ناهنجاری های فک و صورت هستند که خانم دکتر نجمه تحویلدار نژاد در مشهد یکی از بهترین متخصص های زیبایی دندان در مشهد و ارتودنسی نامرئی مشهد هستند.

دکتر نجمه تحویلدار نژاد ارتودنسی مشهد با کسب تجربه های بسیار و کسب مدارج ممتاز در درمان تخصصی بیماران ارتودنسی بعنوان بهترین متخصص زیبایی دندان در شهر مشهد و  در استان خراسان رضوی (بهترین متخصص ارتودنسی خوب ، ارتودنسی مشهد ) در حال فعالیت هستند.

در مطب ارتودنسی دکتر نجمه تحویلدارنژاد(بهترین دندانپزشک متخصص ارتودنسی ودرمان ناهنجاری های فک و صورت ، ارتودنسی مشهد ) که بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی و بهترین کلینیک ارتودنسی مشهد است با پرداخت خرج و مخارج ارتودنسی اقساطی و ارزان هزینه ارتودنسی نامرئی قسطی فک بالا و پایین اقساطی در مشهد و دراستان خراسان رضوی در سال ۹۸ و ۹۹ منتظر ملاقات شما هستیم.

جهت پرداخت قیمت تقریبی درمان ارتودنسی نامرئی اقساطی وارزان در سال ۹۹ در مشهد (یعنی به شکل تدریجی ) و ردیف کردن دندان های کج و نامنظم  در مطب تخصصی ارتودنسی (بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی و بهترین کلینیک ارتودنسی مشهد ، ارتودنسی مشهد ) سرکار خانم دکتر نجمه تحویلدارنژاد( بهترین متخصص ارتودنسی خوب مشهد و استان خراسان رضوی( بهترین متخصص زیبایی دندان در مشهد ، ارتودنسی مشهد ))  بشکل تعرفه تقسیط شده با شما مراجعین عزیز مساعدت لازم بعمل خواهد آمد.

بهترین دندانپزشک ارتودنتیست مشهد ، ارتودنسی مشهد ، به دلیل نوع سختی و نوع کار ارتودونسی نامرئی دندان کج و مرتب سازی دندان ها برای افراد مختلف خرج و مخارج ارتودنسی و هزینه ارتودنسی نامرئی اقساطی وارزان یک دندان نا مرتب و کج در مشهد و قیمت ارتودونسی نامرئی قسطی و تقریبی دندان در سال ۹۹ در استان خراسان رضوی  را بطور تقریبی برای هر فرد و با توجه به مشکل دندانی و فکی وی تعیین می کند.

خرج و مخارج ارتودنسی و هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی ارزان و قسطی دندان نامنظم در مشهد به شکل اقساطی پرداخت می شود  که معمولا در جلسه ابتدایی درمان ( در بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی و بهترین کلینیک ارتودنسی مشهد ، ارتودنسی مشهد ، سیم کشی نامرئی دندان نامرتب در مشهد ) با نصب دستگاه ها یک پنجم کل قیمت ارتودنسی نامرئی ارزان یا اقساطی یا تعرفه تقریبی ارتودنسی نامرئی دندان نامرتب در مشهد پرداخت شده ودر جلسات بعدی چکاپ ها (بطور ماهانه ) مابقی هزینه ارزان وقسطی درمان ارتودنسی نامرئی دندان کج و نامنظم  در استان خراسان رضوی بطور توافقی از مراجعین محترم اخذ می گردد .

بطوری که قیمت ارتودنسی نامرئی اقساطی و ارزان در مشهد و استان خراسان رضوی در سال ۹۹ در طی مدت زمان درمان ارتودونسی بطور تدریجی و با تعرفه مخارج تقسیط شده ( در بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی و بهترین کلینیک ارتودنسی مشهد ، ارتودنسی مشهد ) پرداخت می شود.

خرج و مخارج ارتودنسی و هزینه سیم کشی نامرئی دندان نامرتب در مشهد و قیمت اقساطی وارزان ارتودنسی لینگوال و هزینه اقساطی وارزان ارتودنسی نامرئی فک بالا و فک پایین ، بعد از بررسی و معاینه دقیق برآورد می شود.

هزینه تقریبی قسطی ارتودنسی نامرئی با بیمه تامین اجتماعی  یا هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی با بیمه نیروهای مسلح یا هزینه تقریبی واقساطی ارتودنسی نامرئی با بیمه دانا  یا هزینه اقساطی وارزان ارتودنسی نامرئی با بیمه کارآفرین و با بیمه ایران و خرج و مخارج ارتودنسی و هزینه ارتودنسی نامرئی اقساطی وارزان با بیمه بانک ملی و هزینه تقریبی هزینه سیم کشی نامرئی دندان نامرتب در مشهد با بیمه بانک مسکن در مشهد در سال ۹۹ متفاوت است وبیماران می توانند از پوشش بیمه ای خود جهت پرداخت آسان تر خرج و مخارج ارتودنسی و هزینه ارتودنسی نامرئی اقساطی وارزان دندان  های فک بالا و فک پایین دن دان در مشهد و در استان خراسان رضوی استفاده کنند.

دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک و صورت( بهترین متخصص زیبایی دندان در مشهد ، ارتودنسی مشهد) با اخذ مدرک دندانپزشکی عمومی و تخصص ارتودنسی مشهد از دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از بهترین متخصص های ارتودنسی خوب مشهد و استان خراسان رضوی( بهترین متخصص زیبایی دندان در مشهد، ارتودنسی مشهد ،هزینه سیم کشی نامرئی دندان کج در مشهد ) می باشند.

برای مشاهده مقالات ارتودنسی و سایر مقالات مرتبط به وب سایت خانم دکتر نجمه تحویلدارنژاد متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک وصورت مشهد ( بهترین متخصص زیبایی دندان در مشهد، ارتودنسی مشهد ، سیم کشی نامرئی دندان نامرتب در مشهد )مراجعه کنید.

برای انجام ارتودنسی  خوب مشهد یا بهترین مرتب سازی دندان ها در مشهد و استان خراسان رضوی به دکتر نجمه تحویلدار نژاد بهترین  متخصص ارتودنسی در مشهد و در استان خراسان رضوی( بهترین متخصص زیبایی دندان در استان خراسان رضوی، ارتودنسی مشهد ، سیم کشی نامرئی دندان نامنظم در مشهد) مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید