دسته بندی نشده

لبخند هالیوودی

لبخند هالیوودی

امروزه داشتن یک لبخند زیبا و ماندگار  که به لبخند هالیوودی معروف است ، یکی از نشانه های زیبایی است ، بسیاری از افراد تغییرات را در انواع جراحی های زیبایی خلاصه می کنند اما بد نیست بدانید که دومین المان زیبایی بعد از چشم ها ، دندان است ، دندان نقش به سزایی در زیبایی و جذابیت شما دارد و در صورتی که لبخندی شکیل و دل نشین نداشته باشید و یا دندان های شما پوسیده و بد رنگ باشد بدون شک چهره تان نیز تخریب می شود ولو اینکه صحبت نکنید و یا لبخند نزنید .

در واقع چیزی که امروزه به لبخند هالیوودی معروف است ، دندان های صاف مرتب و تمیزی است که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند .
لبخند هالیوودی ماندگار و زیباست و درخشندگی ان به یاد ماندنی است .

داشتن دندان های بد رنگ و نا مرتب می تواند تاثیر زیادی در کاهش اعتماد به نفس شما داشته باشد.

برای رسیدن به لبخندی هالیوودی و شیک ممکن است تغییراتی در فرم لثه، طول دندان، فاصله و برجستگی دندان ها ایجاد شود تا در نهایت لبخندی زیبا حاصل شود.

در واقع رابطه مستقیمی بین اجزای صورت، اندازه ها و رنگ و شکل آنها در ترکیب با یکدیگر وجود دارد که رعایت تناسب این روابط چهره را خواستنی و دوست داشتنی می کند.

یکی از روش های گریم که روی دندان های بازیگران هالیوودی هنگام ضبط فیلمبرداری انجام می گرفت گذاشتن روکش هایی با جنس آکریل بود که روی دندان های بازیگران که در حال بازی بودن چسبانده می شد و به صورت پوسته ای موقتی بود که بعد از چند ساعت از دندان جدا می شد و به لبخندهای هالیوودی نام گذاری شد.

 چگونه لبخند هالیوودی داشته باشیم؟

بسیاری از افراد خواهان داشتن لبخند هالیوودی هستند و سوالات متداولی می شود که برای داشتن این لبخند چکار باید کنند و چه اقداماتی لازم است انجام دهند.
اگر دندان های نامرتب و بهم ریخته با رنگ کدر یافت شود آن ها را ترمیم کرده و زیباتر می شوند و به طور کلی به لبخند هالیوودی لبخندی بدون عیب و نقص گفته شده ه با سفید کردن و مرتب کردن دندان ها همراه بوده. با بالا رفتن تقاضای افراد برای ونیرهای سفید کننده و زیبا کننده در تنوع  متناسب با نیاز افراد فراهم شده است.

چگونه یک لبخند هالیوودی داشته باشیم؟

امروزه بسیاری از افراد برای زیبایی چهره و دندان هایشان خواستار لبخندهای هالیوودی می باشند. حتما شما هم در باره ی طرح لبخند هالیوودی شنیده و تصاویری دیده اید یا اشخاص اطراف شما اینکار را انجام داده اند و شما هم دوست داشتید که انجام بدهید. اما بهتر است قبل از این که به کلینیک دندانپزشکی بروید و اقدام کنید، درباره ویژگی های این لبخند بیشتر بدانید.

طرح لبخند هالیوودی تقریبا ظاهری بی نقص و زیبای به چهره شما میدهد. همانطور که میدانید دندانها در زیبایی چهره بسیار موثر است.

دندان های ردیف و مرتب و درخشان باعث میشود چهره شما مثل الماسی بدرخشد. اگر تمایل دازید که لبخندی هالیوودی داشته باشید، اول به یک کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید که دندانپزشک دندانهایتان را معاینه کند.

باید شکل و فرم دندان ها با فک شما برای ونیر پورسلن مناسب و مطابق باشد. توجه کنید که اگر عادت دندان قروچه دارید این کار زیاد برایتان مناسب نیست. در این حالت میتوانیم گزینه ی بهتری را به شما  پیشنهاد بدهیم و ان استفاده از براکت نامرئی است.

اگر پوسیدگی دندان دارید باید قبل از عمل های زیبایی این پوسیدگی ها را برطرف نمایید.

دندانپزشک شما قبل از درمان واقعی باید برایتان لبخندهای آزمایشی انجام دهد تا بعد از اقدام واقعی دچار پشیمانی نشوید. مدلهای مختلفی از لبخندهای ازمایشی داریم این مدل ها بصورت طبیعی و تخم مرغی و هالیوودی وجود دارند و بسته به نوع نیاز و سلیقه افراد مورد استفاده قرار میدهند.

بعد از ازمایشات و معاینات لازم، پس مرحله بعدی این است که ابتدا به سفید کردن دندان هایتان بپردازید. باید دندانهایتان سفید شود. با اینکار لکه های روی سطح دندان از بین میرود.

در واقع متخصص دندانپزشکی باید بتواند با توجه به جنس و نوع دندان های شما تشخیص دهد تا چه میزان می توان دندان هایتان را سفید کراین کار تخصص دندانپزشک است که تشخیص دهد بسته به جنس و رنگ دندان ها چه درجه ای آنها را سفید کند.

قدم بعد این است که دندانپزشک باید بخش هایی از بافت دندان شما را بردارد. برای این کار دندانپزشک از بی حسی برای تراشیدن ونیر موقتی استفاده میکند. اینگونه میتواند لبخند شما را بصورت تستی تشخیص دهد.

البته حتما باید درباره تراشیدن ونیز موقتی با شما صحبت شود. درباره هر تغییراتی اعم از نوع و رنگ دندان ها با دندانپزشک صحبت کنید. برای دست یابی به لبخند هالیوودی بسته به شکل و فرم دندانها باید انها را تراش دهیم. معمولا برای لبخند هالیوودی بین ۶ تا ۸ دندان جلویی را ونیر میکنند. بهرحال ۴ دندان ها میتوان ونیر کرد.

به یاد داشته باشید لبخند هالیوودی مراقبتهای لازم نیاز دارد. دوبار در روز مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. و صد در صد رژیم غذایی خود را اصلاح کنید . برای محافظت از شکستگی ونیر ، در هنگام خواب از محافظ نرم دهان استفاده کنید

بررسی خط لبخند

بعد از معاینات و عکس برداری های فتوگرافی میتوان با نرم افزارهای مخصوص لبخند فرد را بعد از درمان آنالیز کرد و مشکلات دهان را مشاهده کرد.

طراحی کردن لبخند برای بیمار

میتوانیم کارهایی مثل سفید کردن کاشت و روکش کردن و یا ارتودنسی را با استفاده از نرم افزارهای لازم روی دندان ها شبیه سازی کرد. در گذشته دندانگزشک با روش های سنتی و دردناک ترمیم دندان ها را انجام میداد اما امروزه با پیشترفت علم ئ نرم افزارهای جدید شما میتوانید در کلینیک دندانپزشکی خانه لیزر بدون هیچ نگرانی دندانهایتان را ترمیم کنید.

عوامل موثر در خط لبخند شامل فرم ، ظاهر صورت ، حالت لب است نقش داشته زیرا به صورت ما بطور کلی۵  نوع فرم صورت داریم:

 • صورت بلند
 • صورت گرد
 • صورت بیضی
 • صورت مربعی
 • صورت قلبی شکل

بهترین فرم صورتی که با هر لبخندی مناسب است، فرم بیضی است. زیرا در اکثر فرم های بیضی نسبت های طلایی جهره رعایت شده است و چهره دارای توازن و تقارن ویژه ای می باشد. که این تقارن خود زیبایی فرد را دو چندان میکند.

انواع روش های ایجاد لبخند هالیوودی

برای ایجاد طرح لبخند هالیوودی از روش های زیادی استفاده می شود که در این قسمت از آینبض به معرفی برخی از ان ها می پردازیم.

 • باندینگ دندان

باید بدانید که باندینگ دندان یک روش دندانپزشکی مطمئن و بی خطر بوده که برای دندان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که ترک خورده و یا تغییر رنگ داده است. همچنین از این روش میتوان برای حذف فضاهای خالی بین دندان ها و نیز تغییر اندازه یا شکل دندان نیز استفاده کرد. این روش در زمان کم و کمتر از یک ساعت امکان پذیر است همچنین در باندینگ دندان می توان از بهترین رنگی که با دندان فرد مطابقت دارد برای تغییر رنگ دندان استفاده کرد.

 • ونیر پرسلاین یا لمینت دندان

لمینت دندان ها که امروزه در بین بسیاری از بازیگران و افراد جامعه طرفدار پیدا کرده است یکی از گام هایی است که برای داشتن لبخند هالیوودی می توانید طی کنید. لمینت دندان (لمینت بدون تراش) که یک نوع روکش محسوب می شود بر روی دندان ها قرار می گیرد و به این ترتیب مشکلات ظاهری آنها همچون خراشیدگی، کجی، و تغییر رنگ را پنهان می کند. فقط در طول دو جلسه درمانی، لمینت دندان می تواند به شما یک لبخند حیرت انگیز هدیه دهد..

 • لمینت دندان (لمینت بدون تراش)

یک نوع روکش محسوب می شود بر روی دندان ها قرار می گیرد و به این ترتیب مشکلات ظاهری آنها همچون خراشیدگی، کجی، و تغییر رنگ را پنهان می کند. فقط در طول دو جلسه درمانی، لمینت دندان می تواند به شما یک لبخند حیرت انگیز هدیه دهد.

 • روکش دندان

یکی دیگر از خدماتی که می توانید دریافت کنید روکش دندان می باشد که به عنوان یک روش ترمیم سریع دندان های آسیب دیده در بین دندانپزشکان شناخته می شود. این روکش از جنس سرامیک با دوام مطابق با رنگ طبیعی دندان ها انتخاب می شود و هیچگونه آسیبی را نیز به دندان ها وارد نمی کند.

 • پر کردگی به رنگ دندان

یکی از مسائلی که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند این است که وقتی دندان هایشان خراب می شوند و آن را با استفاده از فلزی قدیمی پر میکنند این پر کردن به رنگ سیاه بوده و تضادی را با رنگ دندان های آنها ایجاد می کند. اما در کلینیک دندانپزشکی الهیه برای اینکه دندان ها ظاهری زیبا و همچنین لبخند هالیوودی به بیماران خود هدیه کنند در هنگام پر کردن دندان ها از مواد کامپوزیت دندانی سفید استفاده می کنند که ایمن تر از روش های قدیمی بوده و همچنین زیباتر جلوه می کند.

 • ایمپلنت یا کاشت دندان

وقتی یک یا چند دندان خود را به دلایل مختلف از دست می دهید مطمئنا اعتماد به نفس شما از دست می روید و تمایلی به صحبت کردن با دیگران و به نمایش گذاشتن دندان های خود ندارید. از همین رو در کلینیک دندانپزشکی الهیه برای از بین بردن این مشکل کاشت دندان یا همان ایمپلنت را به بیماران خود توصیه می کنند این روش علاوه بر اینکه دندان هایی سالم و تازه در اختیار شما قرار میدهد باعث می شود تا لبخند هالیوودی نیز به دست آورید. برای انجام این کار نیاز است که دندانپزشک مربوطه در کلینیک دندانپزشکی الهیه از یک انکور برجسته برای روکش دندانی یا بریج ( پل دندان ) استفاده کند.

با این روش ها رنگ، شکل، فرم، موقعیت و سایر موارد در دندان ها اصلاح می شود و لبخندی زیبا و جذاب به فرد هدیه می‌شود.

نکته قابل توجه در اصلاح طراحی لبخند این است که، این درمان تنها برای افرادی که دارای دندان‌های نامرتب یا خراب و شکسته، و یا بد رنگ هستند، انجام نمی شود حتی برای کسانی که دندان های خوب و سالم دارند نیز گاهی با تغییراتی کوچک در فرم و یا سفید کردن دندان ها می‌توان تغییر مثبت  و چشمگیری را در ظاهر شخص ایجاد نمود.

مراقبت های ویژه بعد از عملیات لبخند هالیوودی

اما سوال مهم بعدی این است که آیا بعد از انجام عملیات زیبایی برای لبخند هالیوود، برای سالم ماندن آن باید مراقبت های ویژه ای انجام داد؟

بله. هر روز باید نخ دندان بکشید و دو بار در روز مسواک بزنید و حداقل هر شش ماه یک بار به کارشناس بهداشت مراجعه کنید. همچنین باید حداقل سالی یک مرتبه به دندانپزشک مراجعه کنید تا مطمئن شوید دندانهایتان در وضعیت خوبی به سر می برند.

همین که ونیر پورسلن را روی دندان هایتان گذاشتید باید رژیم غذایی خود را اصلاح کنید و از مصرف غذاها یا انجام عاداتی که می توانند ونیر را خراب کنند، اجتناب کنید.

ممکن است دندانپزشک از شما بخواهد برای محافظت از ونیر و جلوگیری از شکستگی آن، از محافظ نرم دهان در هنگام خواب استفاده کنید.

 

بازگشت به لیست

نوشته های پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید