دسته بندی نشده

علل بروز ناهنجاری های دندانی و مال اکلوژن های فکی در کودکان به گفته دکتر نجمه تحویلدار نژاد دکتر متخصص خوب ارتودنسی در مشهد 

علل بروز ناهنجاری های دندانی و مال اکلوژن های فکی در کودکان به گفته دکتر نجمه تحویلدار نژاد دکتر متخصص خوب ارتودنسی در مشهد 

یکی از دغدغه های والدین مراجعه کننده به مطب های تخصصی ارتودنسی همیشه این بوده است که به چه علت ناهنجاری دندانی یا فکی در کودکشان بروز پیدا کرده و با چه روشی میتوان بر این مشکلات غلبه پیدا کرد.

علل بروز ناهنجاری های دندانی و فکی  موارد مختلفی می باشد. از نظر دکتر نجمه تحویلدار نژاد بهترین متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت در مشهد سردسته بروز علل ناهنجاری ها و نامرتبی های دندانی و مال اکلوژن های فکی ژنتیک یا توارث می باشد.

 افراد مانند هر ویژگی دیگری در مجموعه سر و صورت و بدن خود مثل رنگ چشم رنگ پوست قد ،همه مشخصات بدن خود را از والدین خود به ارث می برند.

 افراد سایز فک ها سایز دندان ها شکل دندان ها شکل فک ها رنگ دندان ها شکل صورت ارتفاع صورت و خصوصیات مشابه را از پدر و مادر خود به ارث می برند.

 به گفته دکتر نجمه تحویلدار نژاد دکتر ارتودنسی خوب در مشهد در مورد مال اکلوژن های دندانی ‌زمانی نامرتبی دندانی بروز پیدا می کند که یک شخص سایز دندان ها را از مادر و سایز فک ها را از پدر به ارث ببرد و چون هیچ تضمینی وجود ندارد که بین سایز این دو هماهنگی و تناسبی الزاما وجود داشته باشد این عدم تناسب های ناخواسته می‌تواند منجر به نامرتبی دندان گردد یعنی دندان های درشت در یک فک کوچک مجبور به رویش هستند و یا برعکس که در این حالت به ‌جای نامرتبی دندانی بین دندان ها فضاهای منتشر به وجود می آید.

 از نظر دکتر نجمه تحویلدار نژاد دکتر متخصص خوب ارتودنسی در مشهد و در استان خراسان رضوی نمی‌توان از عامل ژنتیک در بروز ناهنجاری ها به آسانی پیشگیری نمود اما با مداخلات مناسب ارتودنسی در سن مناسب می توان مسیر رشد فک ها یا مسیر رویش دندان ها را در جهت رسیدن به حالت نرمال تصحیح نمود.

 دکتر نجمه تحویلدار نژاد بهترین دندانپزشک ارتودنتیست در مشهد عقیده دارد عامل دوم در بروز نامرتبی های دندانی عوامل محیطی می باشد که شامل چند دسته می باشند :

یکی از این علت ها از دست رفتن زودهنگام دندان های شیری به دلیل پوسیدگی های این دندان ها می باشد. دندان های شیری علاوه بر اینکه در فرایند جویدن به کودکان کمک می کنند در پروسه رشد و نمو یک کودک نیز نقش حیاتی دارند .

سایز دندان های شیری به عنوان فضا نگهدار های طبیعی برای رویش دندان های دائمی در موقعیت نرمال خود نقش بازی می کند .

دندان های دائمی در مسیر ریشه دندان های شیری قرار گرفته اند و حضور دندان های شیری در دهان تا سن مناسب افتادن آنها به عنوان عوامل نگهدارنده فضا برای رویش دندان های دائمی که معمولاً از سایز بزرگتری هم نسبت به دندان‌های شیری برخوردارند عمل می‌کنند.

افتادن دندان های شیری باید در سن مناسب خود اتفاق بیفتد از دست رفتن این دندان ها در سنین بسیار پایین به دلیل پیشگیری از عواقب از دست رفتن فضا حتماً باید به کمک استفاده از فضا نگهدار ها مثل بند و لوپ یا فضا نگهدار لینگوال آرچ یا ترنس پالاتال آرچ یا ترانس پالاتال بار جبران گردد در غیر اینصورت در صورتی که فضای مورد نیاز برای رویش دندان های دائمی توسط حرکت دندان های دیگر به فضای خالی دندان های شیری کشیده شده از دست برود اتفاق ناگواری که رخ می‌دهد این هست که در نهایت دندان های دائمی در بهترین حالت به طور نامرتب می‌توانند رویش پیدا کنند و بعد ها نیاز به ارتودنسی خواهند داشت ولی در بدترین حالت نمی‌توانند رویش پیدا کنند و داخل استخوان فک به صورت نهفته باقی می مانند .

 این امر چالش‌های بسیار زیادی را بر بیمار و خانواده‌اش تحمیل می کند چون اغلب درمان دندان های نهفته بسیار سخت و طولانی و پر هزینه است و بعضی اوقات به دلیل جوش خوردن دندان به استخوان فک حتی به کمک ارتودنسی مرتب سازی این دندان ها امکان پذیر نیست و نهایتاً باید با کمک جراحی دندان نهفته خارج شود .

پس به منظور پیشگیری از تمام این عواقب گفته شده حتما باید دندان‌های شیری تا سن مناسب و نرمال افتادن خود در دهان کودکان حفظ شوند و در صورت از دست رفتن آنها حتماً در همان هفته کشیده شدن آن دندان شیری در جلسه بعد قالب گیری برای ساخت فضا نگهدار انجام گیرد.

 متاسفانه باور اشتباهی که در جامعه وجود دارد این است که دندانهای شیری دندان‌های مفیدی نیستند و چون نهایتاً از دست می روند و با دندان های دائمی جایگزین می شوند والدین انگیزه برای حفظ و نگهداری این دندان ها ندارند در حالیکه پاشنه آشیل به هم خوردن نظم و ترتیب دندان های دائمی در قوس فکی از دست رفتن زودهنگام دندان های شیری است. به گفته دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت در مشهد و از دکتر های خوب ارتودنتیست در مشهد و در استان خراسان رضوی مورد بعدی عادات دهانی مثل مکیدن انگشت شست جویدن انگشت یا موارد مشابه می باشد که می تواند به دلیل فشار انگشت و ایجاد فشار منفی در دهان در رابطه دندان های فک بالا و پایین ایجاد ناهنجاری کند.

 دکتر نجمه تحویلدار نژاد بهترین متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک و صورت در مشهد معتقد است حتماً باید قبل از شروع سن مدرسه عادات دهانی درمان شود در صورتی که عادت مکیدن انگشت یا پستانک تا سن ۴ سالگی ادامه یابد می‌تواند در شکل فک بالا و پایین ایجاد ناهنجاری کند.

 از نظر دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص ارتودنسی و از دکترهای خوب متخصص ارتودنسی در مشهد در صورت باقی ماندن تا شش سالگی به کمک چندین روش درمانی می توان با مداخله ارتودونسی بر این مشکل غلبه نمود یا با کودک در قدم اول به شکل یک فرد بالغ صحبت می شود و از او خواسته می شود که عادت دهانی خود را کنار بگذارد.

 در اغلب موارد این روش راهگشا می باشد. در صورت عدم پاسخ مثبت از جانب کودک راهکار دوم انگشت شست کودک با یک چسب بانداژ پوشیده می شود که نقش یادآور دارد ولی نقش تنبیهی ندارد و باید به کودک گوشزد شود.

 در حالت سوم اگر هیچ یک از این روش ها جوابگو نبود باید از دستگاه های داخل دهانی ثابت که دارای یک پنجره فلزی در قسمت جلویی خود هستند و با ورود انگشت به دهان تداخل ایجاد می کند استفاده گردد .

در صورت عدم درمان مناسب عادت مکیدن انگشت در سن مناسب و عدم ترک آن این عادت دهانی می تواند مال اکلوژن های پیچیده‌ای برای کودک ایجاد کند باعث عقب رفتگی فک پایین و ایجاد یک صورت بلند و اپن بایت قدامی شود که در سنین بالاتر به راحتی درمان پذیر نیست و صرفاً باید با جراحی فک در سنین جوانی درمان شود که بسیار پر هزینه و پر چالش می باشد.

 مورد بعدی عامل ایجاد ناهنجاری های فکی از دیدگاه دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص ارتودنسی مشهد تنفس دهانی می باشد که در مورد آن اظهارات متناقضی در کتب و مقالات ذکر شده است.

 در مواردی گفته شده که تنفس دهانی عامل ایجاد ناهنجاری های فکی و در موارد دیگر عکس آن گفته شده است یعنی دد اثر بروز مال اکلوژن های فکی تنفس دهانی به عنوان یک عامل جبرانی بروز پیدا می‌کند و بعد از اصلاح مال اکلوژن های فکی به کمک ارتودنسی یا جراحی فک امکان بهبود ۱۰۰ درصد آن نسبی می باشد.

 دکتر نجمه تحویلدار نژاد بهترین متخصص ارتودنسی در مشهد توصیه می‌کند بهتر است والدین عزیز سطح آگاهی و اطلاعات خود را در مورد مشکلات دندانی و فکی بالا ببرند در سن مناسب مراجعه کنند در مورد حفظ و نگهداری دندان های شیری اهتمام تمام ورزند و قبل از بروز مشکلات فکی از بروز آنها پیشگیری کنند و در صورت ایجاد ناهنجاری های فکی و دندانی در سن طلایی درمان یعنی قبل از سن بلوغ اسکلتی بین سنین ۱۱ تا ۱۲ سال مراجعه کنند تا از درمان های جراحی فک که بسیار سنگین و پر هزینه و پر استرس اند برای کودکان خود پیشگیری کنند.

در مطب ارتودنسی دکتر نجمه تحویلدارنژاد(بهترین دندانپزشک متخصص ارتودنسی و متخصص ارتوپدی فک و صورت ، ارتودنسی مشهد ) ، انواع ارتودنسی نامرئی در مشهد در حال انجام است .

به نظر خانم دکتر نجمه تحویلدار نژاد ارتودنتیست خوب در مشهد انتخاب نوع و دستگاه مورد استفاده در ارتودنسی و نیز سن مناسب برای انجام درمان ارتودنسی و ارتوپدی فک بسته به نظر متخصص ارتودنسی خوب و متخصص ناهنجاری های فکی دندانی در مشهد است.

مهم ترین مطلب :

دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص ارتودنسی و متخصص درمان ناهنجاری های فک و صورت در مشهد ، تاکید می کند که برای درمان مرتب کردن دندان های کج حتما  با دندانپزشک  متخصص خود مشورت کنید .

توصیه می شود از خانم دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص ارتودنسی و متخصص ارتوپدی  فک و صورت در مشهد  بهترین متخصص ارتودنسی در مشهد و در استان خراسان رضوی ، جهت درمان ارتودنسی نامرئی در مشهد ( سیم کشی دندان نامرتب )و درمان مشکلات فکی مشاوره رایگان دریافت کنید .

یکی از شاخه های متخصصین زیبایی دندان در مشهد ، متخصصین ارتودنسی ودرمان ناهنجاری های فک و صورت هستند که خانم دکتر نجمه تحویلدار نژاد در مشهد یکی از بهترین متخصص های زیبایی دندان در مشهد و ارتودنسی نامرئی مشهد هستند.

دکتر نجمه تحویلدار نژاد ارتودنسی مشهد با کسب تجربه های بسیار و کسب مدارج ممتاز در درمان تخصصی بیماران ارتودنسی بعنوان بهترین متخصص زیبایی دندان در شهر مشهد و  در استان خراسان رضوی (بهترین متخصص ارتودنسی خوب ، ارتودنسی مشهد ) در حال فعالیت هستند.

در مطب ارتودنسی دکتر نجمه تحویلدارنژاد(بهترین دندانپزشک متخصص ارتودنسی ودرمان ناهنجاری های فک و صورت ، ارتودنسی مشهد ) که بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی و بهترین کلینیک ارتودنسی مشهد است با پرداخت خرج و مخارج ارتودنسی اقساطی و ارزان هزینه ارتودنسی نامرئی قسطی فک بالا و پایین اقساطی در مشهد و دراستان خراسان رضوی در سال ۹۸ و ۹۹ منتظر ملاقات شما هستیم.

جهت پرداخت قیمت تقریبی درمان ارتودنسی نامرئی اقساطی وارزان در سال ۹۹ در مشهد (یعنی به شکل تدریجی ) و ردیف کردن دندان های کج و نامنظم  در مطب تخصصی ارتودنسی (بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی و بهترین کلینیک ارتودنسی مشهد ، ارتودنسی مشهد ) سرکار خانم دکتر نجمه تحویلدارنژاد( بهترین متخصص ارتودنسی خوب مشهد و استان خراسان رضوی( بهترین متخصص زیبایی دندان در مشهد ، ارتودنسی مشهد ))  بشکل تعرفه تقسیط شده با شما مراجعین عزیز مساعدت لازم بعمل خواهد آمد.

بهترین دندانپزشک ارتودنتیست مشهد ، ارتودنسی مشهد ، به دلیل نوع سختی و نوع کار ارتودونسی نامرئی دندان کج و مرتب سازی دندان ها برای افراد مختلف خرج و مخارج ارتودنسی و هزینه ارتودنسی نامرئی اقساطی وارزان یک دندان نا مرتب و کج در مشهد و قیمت ارتودونسی نامرئی قسطی و تقریبی دندان در سال ۹۹ در استان خراسان رضوی  را بطور تقریبی برای هر فرد و با توجه به مشکل دندانی و فکی وی تعیین می کند.و مخارج ارتودنسی و هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی ارزان و قسطی دندان نامنظم در مشهد به شکل اقساطی پرداخت می شود  که معمولا در جلسه ابتدایی درمان ( در بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی و بهترین کلینیک ارتودنسی مشهد ، ارتودنسی مشهد ، سیم کشی نامرئی دندان نامرتب در مشهد ) با نصب دستگاه ها یک پنجم کل قیمت ارتودنسی نامرئی ارزان یا اقساطی یا تعرفه تقریبی ارتودنسی نامرئی دندان نامرتب در مشهد پرداخت شده ودر جلسات بعدی چکاپ ها (بطور ماهانه ) مابقی هزینه ارزان وقسطی درمان ارتودنسی نامرئی دندان کج و نامنظم  در استان خراسان رضوی بطور توافقی از مراجعین محترم اخذ می گردد .

بطوری که قیمت ارتودنسی نامرئی اقساطی و ارزان در مشهد و استان خراسان رضوی در سال ۹۹ در طی مدت زمان درمان ارتودونسی بطور تدریجی و با تعرفه مخارج تقسیط شده ( در بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی و بهترین کلینیک ارتودنسی مشهد ، ارتودنسی مشهد ) پرداخت می شود. خرج و مخارج ارتودنسی و هزینه سیم کشی نامرئی دندان نامرتب در مشهد و قیمت اقساطی وارزان ارتودنسی لینگوال و هزینه اقساطی وارزان ارتودنسی نامرئی فک بالا و فک پایین ، بعد از بررسی و معاینه دقیق برآورد می شود.

هزینه تقریبی قسطی ارتودنسی نامرئی با بیمه تامین اجتماعی  یا هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی با بیمه نیروهای مسلح یا هزینه تقریبی واقساطی ارتودنسی نامرئی با بیمه دانا  یا هزینه اقساطی وارزان ارتودنسی نامرئی با بیمه کارآفرین و با بیمه ایران و خرج و مخارج ارتودنسی و هزینه ارتودنسی نامرئی اقساطی وارزان با بیمه بانک ملی و هزینه تقریبی هزینه سیم کشی نامرئی دندان نامرتب در مشهد با بیمه بانک مسکن در مشهد در سال ۹۹ متفاوت است وبیماران می توانند از پوشش بیمه ای خود جهت پرداخت آسان تر خرج و مخارج ارتودنسی و هزینه ارتودنسی نامرئی اقساطی وارزان دندان  های فک بالا و فک پایین دندان در مشهد و در استان خراسان رضوی استفاده کنند.

دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک و صورت( بهترین متخصص زیبایی دندان در مشهد ، ارتودنسی مشهد) با اخذ مدرک دندانپزشکی عمومی و تخصص ارتودنسی مشهد از دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از بهترین متخصص های ارتودنسی خوب مشهد و استان خراسان رضوی( بهترین متخصص زیبایی دندان در مشهد، ارتودنسی مشهد ،هزینه سیم کشی نامرئی دندان کج در مشهد ) می باشند.

برای مشاهده مقالات ارتودنسی و سایر مقالات مرتبط به وب سایت خانم دکتر نجمه تحویلدارنژاد متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک وصورت مشهد ( بهترین متخصص زیبایی دندان در مشهد، ارتودنسی مشهد ، سیم کشی نامرئی دندان نامرتب در مشهد )مراجعه کنید.

برای انجام ارتودنسی  خوب مشهد یا بهترین مرتب سازی دندان ها در مشهد و استان خراسان رضوی به دکتر نجمه تحویلدار نژاد بهترین  متخصص ارتودنسی در مشهد و در استان خراسان رضوی( بهترین متخصص زیبایی دندان در استان خراسان رضوی، ارتودنسی مشهد ، سیم کشی نامرئی دندان نامنظم در مشهد) مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید