اخبار, پزشکان, دسته بندی نشده, سلامت, عمومی

تغییر چهره با ارتودنسی مشهد به گفته دکتر خوب متخصص ارتودنسی در مشهد دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص ارتودنسی مشهد

د


رمان ارتودنسی باعث مرتب شدن دندانهای نامرتب و ردیف کردن کجی دندان ها می‌شود .
ولی اینکه تنها نقش ارتودنسی را معطوف به همین مسئله بدانیم یک باور سطحی می باشد. درمان ارتودنسی علاوه بر بهبود نظم و ترتیب دندان های نامنظم و درمان کجی دندان‌ها باعث بهبود زیبایی لبخند هم می شود .
طراحی لبخند با بهبود چیدمان دندان ها در قوس دندانی و ردیف کردن دندانها با براکت های فلزی یا براکت های سرامیکی توسط متخصص ارتودنسی در مشهد انجام می شود.
درمان ارتودنسی علاوه بر بهبود نظم و ردیف کردن دندانها باعث بهبود فرآیند مسواک زدن و رعایت بهداشت دهان می شود و باعث افزایش سلامت دندان ها و افزایش طول عمر دندان ها نیز می شود .
اما فراتر از تمام این مسائل به کمک درمان مشکلات اسکلتی در کودکان قبل از سن بلوغ اسکلتی یعنی قبل از دوازده سالگی با درمانهای ارتوپدی به کمک پلاک های متحرک یا پلاک های فانکشنال یا دستگاه‌هایی همچون هدگیر و فیس ماسک می‌توان تغییرات قابل توجهی در ظاهر صورت و فک‌ها ایجاد نمود.
یعنی می‌توان بیرون زدگی و عقب رفتگی فک ها را که در اثر مشکلات ژنتیکی یا عادات دهانی به وجود آمده است به کمک درمان های ارتوپدی برطرف نمود و زیبایی ظاهر صورت را به میزان بسیار زیادی ارتقا بخشید.
کلید طلایی درمان مشکلات فکی و مال اکلوژن های اسکلتی مراجعه به هنگام و به موقع در سن طلایی و سن مناسب درمان این مشکلات توسط متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک و صورت در مشهد می باشد .
بهتر است اولین معاینه ارتودنسی ۷ سالگی صورت گرفته باشد و تا قبل از سن بلوغ ، پدر و مادرهای عزیز سالانه به متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت در مشهد مراجعه نمایند. تغییراتی که توسط پلاک های فانکشنال یا پلاک های ارتوپدی توسط متخصص ارتودنسی در مشهد در سن پایین روی مجموعه سر و صورت و استخوان های فک انجام می شود تغییراتی بنیادین هستند چون روی اسکلت و بافت نرم صورت انجام می‌شود و باعث بهبود قابل توجه زیبایی صورت می‌شود .
این تغییرات ماندگار هستند و باعث بهبود قابل توجه رضایتمندی یک نوجوان یا جوان و همچنین باعث بهبود اعتماد به نفس و کیفیت زندگی او می شوند.
چرا که زیبایی یکی از آمال هر انسانی مخصوصا در سنین جوانی می باشد .
اما در صورت اهمال و سهل انگاری والدین و عدم مراجعه و عدم دریافت درمان به موقع تنها راه درمان مشکلات فکی و ناهنجاری های اسکلتی انجام جراحی‌های پیچیده و سنگین و پر هزینه فک می باشد که هم می‌تواند برای بیماران ناراحت کننده باشد و هم بر خلاف درمانهای ارتوپدی که هیچ درد و ناراحتی برای بیماران به دنبال ندارد می تواند برای آنها بسیار چالش برانگیز باشد.

بازگشت به لیست

نوشته های پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید