دسته بندی نشده

انواع ارتودنسی

انواع ارتودنسی

همه روزه افراد زیادی برای انجام درمان های دندانپزشکی زیبایی و ارتودنسی یا همان مرتب سازی دندان ها به مطب های تخصصی ارتودونسی مراجعه می کنند.اغلب این افراد تمایل دارند درمورد انواع روش های تخصصی ارتودنسی اطلاعاتی کسب کنند که در این مقاله سعی شده به این مهم پاسخ داده  شود.

درمان تخصصی ارتودنسی باید صرفا توسط متخصص ارتودنسی انجام شود و به طور کلی درمان منظم سازی دندان های کج و نامرتب بر اساس نوع دستگاه ها به دو دسته کلی تقسیم می شود.  در کودکان زیر سن بلوغ توسط پلاک های متحرک و در بزرگسالان ونوجوانان توسط دستگاه های ثابت درمان تخصصی ارتودونسی توسط دندانپزشک ارتودونتیست  انجام می شود.

درمان ارتودونسی با دستگاه های ثابت نیز به چند دسته تقسیم می شود که  شامل ارتودنسی با براکت های استیل ، ارتودونسی با براکت های سرامیکی یا چینی همرنگ دندان ، ارتودنسی با براکت های شفاف پلاستیکی یا پلیمری ، ارتودنسی لینگوال ( یا ارتودونسی از پشت دندان ها یا ارتودنسی مخفی )  می باشد ، البته ارتودونسی با پلاک ها یا الاینرهای شفاف نیز وجود دارد  که با اینکه این پلاک ها متحرک هستند اما در بزرگسالان و نوجوانان کاربرد دارند ، برخلاف  پلاک های متحرک آکریلی مرسوم که فقط برای حرکات تک دندانی یا گسترش عرضی قوس دندانی بالا یا فک بالا فقط در کودکان کاربرد دارند و مردم آنها را بعنوان قالب متحرک می شناسند. کاربرد این دستگاه ها باید زیر نظر دندانپزشک متخصص ارتودنسی ودرمان ناهنجاری های فک و صورت انجام شود تا عارضه ای مراجعه کنندگان ارتودنسی را تهدید نکند.

از نظر نوع حرکات وتاثیری که  دستگاه های ارتودنسی بر بافت ها و ساختارهای دندانی و فکی و اسکلتی بجا می گذارند نیز به دو دسته عمده ارتودنسی دندانی وارتودنسی اسکلتی یا ارتوپدی فکی تقسیم می شود که ارتودنسی دندانی در تمام سنین توسط متخصص ارتودنسی قابل انجام است و بیشتر با دستگاه های ثابت انجام می شود ، اما ارتودنسی اسکلتی یا ارتوپدی فکی در درمان ناهنجاری های فکی صرفا باید قبل از سن بلوغ در دو جنس یعنی بین سنین یازده تا دوازده سالگی توسط ارتودنتیست انجام شود و بیشتر با دستگاه های متحرک  انجام می شود درغیر اینصورت ودر صورت عدم درمان در سن مقتضی انجام تغییرات در ساختارهای فک وصورت صرفا بعد از بیست سالگی و با انجام جراحی فک  با درمان توام ارتودنسی و جراحی فک  قابل انجام خواهد بود.

یکی از شاخه های متخصصین زیبایی دندان در مشهد ، متخصصین ارتودنسی ودرمان ناهنجاری های فک و صورت هستند که خانم دکتر نجمه تحویلدار نژاد در مشهد یکی از بهترین متخصص های زیبایی دندان در مشهد هستند.

دکتر نجمه تحویلدار نژاد ارتودنسی مشهد با کسب تجربه های بسیار و کسب مدارج ممتاز در درمان تخصصی بیماران ارتودنسی بعنوان بهترین متخصص زیبایی دندان در شهر مشهد و  در استان خراسان رضوی (بهترین متخصص ارتودنسی خوب ) در حال فعالیت هستند. در مطب ارتودنسی دکتر نجمه تحویلدارنژاد(بهترین دندانپزشک متخصص ارتودنسی ودرمان ناهنجاری های فک و صورت) که بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی و بهترین کلینیک ارتودنسی مشهد است با پرداخت اقساطی و تدریجی هزینه ارتودنسی اقساطی در مشهد و دراستان خراسان رضوی منتظر ملاقات شما هستیم. جهت پرداخت هزینه درمان ارتودنسی اقساطی در مشهد و ردیف کردن دندان های کج و نامنظم  در مطب تخصصی ارتودنسی (بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی و بهترین کلینیک ارتودنسی مشهد ) سرکار خانم دکتر نجمه تحویلدارنژاد( بهترین متخصص ارتودنسی خوب مشهد و استان خراسان رضوی( بهترین متخصص زیبایی دندان در مشهد ))  بشکل تقسیط شده با شما مراجعین عزیز مساعدت لازم بعمل خواهد آمد. بهترین دندانپزشک ارتودنتیست مشهد به دلیل نوع سختی و نوع کار ارتودونسی و مرتب سازی دندان ها برای افراد مختلف هزینه ارتودنسی اقساطی دندان در مشهد و در استان خراسان رضوی  را بطور تقریبی برای هر فرد و با توجه به مشکل دندانی و فکی وی تعیین می کند.

هزینه ارتودنسی دندان در مشهد به شکل اقساطی پرداخت می شود  که معمولا در جلسه ابتدایی درمان ( در بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی و بهترین کلینیک ارتودنسی مشهد ) با نصب دستگاه ها یک پنجم کل هزینه ارتودنسی دندان در مشهد پرداخت شده ودر جلسات بعدی چکاپ ها (بطور ماهانه ) مابقی هزینه درمان ارتودنسی دندان در استان خراسان رضوی بطور توافقی از مراجعین محترم اخذ می گردد ، بطوری که هزینه های ارتودنسی در مشهد و استان خراسان رضوی در طی مدت زمان درمان ارتودونسی بطور تدریجی و تقسیط شده ( در بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی و بهترین کلینیک ارتودنسی مشهد ) پرداخت می شود.

دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک و صورت( بهترین متخصص زیبایی دندان در مشهد ) با اخذ مدرک دندانپزشکی عمومی و تخصص ارتودنسی مشهد از دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از بهترین متخصص های ارتودنسی خوب مشهد و استان خراسان رضوی( بهترین متخصص زیبایی دندان در مشهد ) می باشند. برای مشاهده مقالات ارتودنسی و سایر مقالات مرتبط به وب سایت دکتر نجمه تحویلدارنژاد متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک وصورت مشهد ( بهترین متخصص زیبایی دندان در مشهد )مراجعه کنید.

برای انجام بهترین مرتب سازی دندان ها در مشهد و یا ارتودنسی  خوب مشهد  و استان خراسان رضوی به دکتر نجمه تحویلدار نژاد بهترین  متخصص ارتودنسی در مشهد و در استان خراسان رضوی( بهترین متخصص زیبایی دندان در استان خراسان رضوی) مراجعه کنید.

انواع ارتودنسی

بازگشت به لیست

نوشته های پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید