دسته بندی نشده

ارتودنسی و عمل بینی: کدام یک اول انجام شود؟

آیا اول درمان ارتودنسی انجام شود یا اول عمل جراحی زیبایی بینی؟

یکی از سوالات رایج مراجعین درمان ارتودنسی این است که ابتدا باید درمان ارتودنسی انجام شود یا اول عمل جراحی زیبایی بینی صورت گیرد . در درمان ارتودنسی تغییرات قابل توجهی در بافت های دندانی فکی موقعیت بافت های نرم لب ها و چانه صورت می گیرد.

واین تغییرات بطور ثانویه بر رابطه زیبایی شناختی بینی با ساختارهای مجاورش مثل فک ها لب ها  و چانه اثر می گذارد . پس همیشه بهتر است ابتدا درمان ارتودنسی انجام شود و سپس درمان جراحی زیبایی رینوپلاستی انجام گردد.

علاوه بر این در بیمارانی که دندان ها و فک های بیرون زده دارند اصلاح موقعیت فک ها و تغییرشیب دندان ها بر  موقیت بینی و شیب نوک بینی در نمای نیمرخ و روبرو تاثیر می گذارد.

حتی در بیماران متقاضی جراحی فک به دلیل اینکه ساختار بینی روی مجموعه فک بالا تکیه می کند با انجام جراحی روی فک بالا گاها امکان دارد پل بینی گود گردد یا عرض بینی زیاد شود . در نتیجه در بیمارانی که بدون سنجیدن تمام جوانب ابتدا درمان رینو پلاستی یا جراحی زیبایی بینی را انجام دهند ممکن است نیاز باشد برای جبران تغییرات بعد از درمان ارتودنسی یا جراحی ارتوگناتیک فک ها و صورت یک جراحی اصلاحی و ترمیمی مجدد روی بینی انجام شود.

دکتر نجمه تحویلدار نژاد ارتودنسی مشهد با کسب مدارج ممتاز و کسب تجربه های بسیار در درمان تخصصی بیماران ارتودنسی بعنوان بهترین ارتودنتیست مشهد در شهر مشهد و استان خراسان رضوی در حال فعالیت هستند. در مطب ارتودنسی دکتر نجمه تحویلدارنژاد با پرداخت اقساطی هزینه ارتودنسی  منتظر دیدارتان هستیم.

دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص ارتودنسی با اخذ مدرک دندانپزشکی عمومی و تخصص ارتودنسی مشهد از دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از بهترین متخصص های ارتودنسی خوب مشهد و استان خراسان رضوی می باشند. برای مشاهده مقالات مرتبط و سایر مقالات ارتودنسی به وب سایت دکتر نجمه تحویلدارنژاد متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک وصورت مشهد مراجعه کنید.

برای انجام ارتودنسی خوب مشهد یا بهترین مرتب سازی دندان ها در مشهد و استان خراسان رضوی به دکتر نجمه تحویلدار نژاد بهترین  متخصص ارتودنسی در مشهد و در استان خراسان رضوی مراجعه کنید.

 

بازگشت به لیست

نوشته های پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید