دسته بندی نشده

ارتودنسی و بوی بد دهان از زبان دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص ارتودنسی خوب در مشهد و استان خراسان رضوی

راهکارهای درمان بوی بد دهان و علل آن در ارتودنسی به گفته دکتر نجمه تحویلدار نژاد بهترین متخصص ارتودنسی در مشهد و استان خراسان رضوی

با شروع درمان ارتودنسی دستگاه های ثابت ارتودنسی روی دندان ها نصب می شود. در جلسه آغاز درمان ارتودنسی ،در مورد لزوم رعایت بهداشت دهان توصیه های کامل داده می شود.

از دیدگاه دکتر نجمه تحویلدار نژاد ارتودنسی مشهد ، در صورتی که مراجعه کننده ارتودنسی در مسواک زدن ،استفاده از نخ دندان و رعایت بهداشت دهان سهل انگاری داشته باشد علاوه بر احتمال پوسیده شدن دندان ها و تجمع جرم و پلاک روی دندان ها ایجاد بوی بد دهان نیز بسیار محتمل است.

 پس بهتر است مراجعه کنندگان ارتودنسی در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشد و بدانند که هر گونه بی دقتی و سهل انگاری می‌تواند شرایط نامساعدی ایجاد کند.

به نظر خانم دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک و صورت در مشهد و بهترین متخصص ارتودنسی در مشهد، با تجمع مواد غذایی علاوه بر ظاهر ناخوشایند در دهان بوی، بد دهان هم مزید بر علت خواهد شد. در مراحل ابتدایی با بهبود شرایط بهداشت دهان ،استفاده از محلول آب نمک و ارتقاء مسواک زدن میتوان به این مسئله غلبه نمود.

 بوی بد دهان یکی از ویژگی های است که می‌تواند به شدت در روابط اجتماعی و مراودات فرد با جامعه تاثیرگذار باشد.

دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص ارتودنسی خوب در مشهد و استان خراسان رضوی عقیده دارد افراد ممکن است یکدیگر را از یاد ببرند ولی بوی بد دهان یک شخص هیچگاه از یادها نخواهد رفت .بوی بد دهان می‌تواند در بسیاری از تعاملات اجتماعی، اشتغال ،ازدواج و تحصیل، دوست یابی و دانشگاه تاثیر گذار باشد.

 این مسئله می‌تواند باعث طرد شدن افراد در اجتماع شود، می تواند اعتماد به نفس افراد را تحت الشعاع قرار داده و به شدت روی کیفیت زندگی و رضایتمندی افراد از زندگی تاثیر گذار باشد.

  دکتر نجمه تحویلدار نژاد بهترین متخصص ارتودنسی در مشهد استان خراسان رضوی معتقد است بوی بد دهان فقط زندگی شخصی را تحت تاثیر قرار نمی دهد بلکه ادراک دیگران از یک شخص را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و می‌تواند باعث پراکنده شدن افراد از دور آن شخص شود و باعث ایجاد یک احساس ناخوشایند در دیگران گردد.

 ضرورت دارد که همه انسان ها نسبت به این مسئله آگاهی داشته باشند و در صورت ابتلا به چنین معضلی در صدد رفع آن برآیند. بوی بد دهان علل متنوعی می تواند داشته باشد .

از دیدگاه دکتر نجمه تحویلدار نژاد بهترین ارتودنتیست مشهد و استان خراسان رضوی این علل شامل علل دندانی و غیر دندانی می باشد.

۱.سردسته علل دندانی پوسیدگی های دندانی و مشکلات لثه ای و تجمع دبری و پلاک و جرم اطراف دندان ها می باشد .

جهت حل مشکلات دندانی باید به دندانپزشک مراجعه شود و با ترمیم دندان های پوسیده و جرم گیری، همچنین جراحی لثه در صورت نیاز مکان های تجمع غذا حذف شود .

۲ .سینوزیت :سینوس ها حفرات خالی در مجموعه سر و صورت هستند .در صورت چرکی و عفونی شدن مخاط داخل سینوس ها و اضافه شدن باکتری به سطوح مخاطی داخل سینوس ها ترشحات چرکی تولید می شود .

این ترشحات برای تخلیه از دیواره عقبی حلق عبور می کنند و بوی بد آنها در دهان احساس می شود .جهت درمان باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه شده و با مشورت وی و با مصرف آنتی بیوتیک سینوزیت درمان گردد .

۳. لوزه های حلقی بزرگ که در اطراف آنها ذرات غذایی و دبری و پلاک دندانی تجمع پیدا می کند .در این حالت نیز باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه شود و با توجه به علت، درمان مقتضی اتخاذ گردد.

 ۴ .بیماری های سیستمیک و گوارشی مثل  ریفلاکس معده که در این بیماری به دلیل برگشت اسید معده به سمت مری و حلق در حین جابجایی ترشحات معده به سمت بالا بوی بد این ترشحات در حفره دهان احساس می شود.

 جهت درمان باید به متخصص داخلی یا فوق تخصص گوارش مراجعه شود و طبق صلاحدید پزشک با مصرف داروهای آنتی اسید مشکل برطرف گردد .

۵. اختلالات کبدی هم می‌تواند باعث ایجاد بوی بد دهان گردد که برای رفع آن باید به متخصص داخلی مراجعه شود .

۶ .رژیم های غذایی سخت که به دلیل تغییر متابولیسم بدن و ایجاد کتواسیدوز بوهای غیرطبیعی و بعضاً بوهای بد در دهان ایجاد می گردد .به همین دلیل باید از رژیم‌های غذایی خودسرانه و بدون تجویز پزشک و رژیم های سخت اجتناب گردد .

به عقیده دکتر نجمه تحویلدار نژاد بهترین متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت در مشهد و استان خراسان رضوی بهتر است افراد دارای بوی بد دهان در قدم اول به دندانپزشک مراجعه کنند تا مشکلات دندانی برطرف شود و در صورت تداوم بوی بد دهان با مراجعه به پزشک به ترتیب هر کدام از عوامل ایجاد کننده بوی بد در دهان بررسی و شناسایی شده و با توجه به علت درمان انجام گیرد.

از نظر دکتر نجمه تحویلدار نژاد دکتر ارتودنسی خوب در مشهد و استان خراسان رضوی دستگاه های ارتودنسی دارای زوائدی هستند که در صورت عدم مراقبت کافی و بی توجهی به مسواک زدن امکان تجمع مواد غذایی اطراف زوائد فلزی براکت های ارتودنسی وجود  دارد. تجمع دبری ها و پلاک و ذرات غذایی اطراف آنها و تمیز نشدن آن ها با مسواک و فعل و انفعالات شیمیایی بعدی روی این مواد غذایی در دهان ،می تواند گاز های بدبو و بوهای بد را در دهان تولید کند .

علاوه بر تشویق مراجعین ارتودنسی به داشتن احساس مسئولیت و اشتیاق برای رعایت بهداشت دهان میتوان استفاده از دهان شویه ها و همچنین آب نمک برای کاهش بار میکروبی حفره دهان و تقلیل شرایط منجر به ایجاد بوی بد را توصیه نمود .

به عقیده خانم دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص خوب ارتودنسی در مشهد و استان خراسان رضوی استفاده از دهانشویه ها نباید به طور همیشگی انجام شود و بسته به نوع دهانشویه و دستور کارخانه سازنده دهانشویه و با طبق صلاحدید متخصص ارتودنسی و درمان نامرتبی های دندان های کج و نامنظم استفاده گردد .

اما این نکته را نباید از نظر دور داشت که بعد از خاتمه درمان ارتودنسی و مرتب شدن دندان های کج با ردیف شدن آنها به دلیل اینکه دسترسی به دندان ها و نقاط بین دندانی برای بیماران بسیار راحت می شود و دندان های مرتب شده به خوبی قابل تمیز شدن هستند ریسک تجمع مواد غذایی ، خطر ایجاد پوسیدگی و نیز شانس ایجاد بوهای بد در دهان بعد از اتمام ارتودنسی و ردیف شدن دندانهای نامنظم و کج به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند .

 پس در این حالت ارتودنسی علاوه بر نقش کلیدی در بهبود ظاهر صورت و طرح لبخند و زیبایی چهره و نیز بهبود اعتماد به نفس و افزایش کیفیت زندگی و رضایتمندی افراد در تعاملات روزمره می‌تواند نقش شایان توجهی در بهبود سلامتی طولانی مدت دندان ها با تسهیل رعایت بهداشت دهان داشته باشد و بدین گونه با ارتودنسی طول عمر دندانها به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند .

هر چند ممکن است در طی درمان ارتودنسی دندانی کشیده شود ولی در طی زمان طولانی این مسئله نهایتاً به نفع مراجعین ارتودنسی تمام می شود و سلامت درازمدت دندان ها حفظ می‌گردد چون فرایند مسواک زدن برای آنها راحت تر می شود. در مطب ارتودنسی دکتر نجمه تحویلدارنژاد(بهترین دندانپزشک متخصص ارتودنسی و متخصص ارتوپدی فک و صورت ، ارتودنسی مشهد ) ، انواع ارتودنسی نامرئی در مشهد در حال انجام است .

به نظر خانم دکتر نجمه تحویلدار نژاد ارتودنتیست خوب در مشهد انتخاب نوع و دستگاه مورد استفاده در ارتودنسی و نیز سن مناسب برای انجام درمان ارتودنسی و ارتوپدی فک بسته به نظر متخصص ارتودنسی خوب و متخصص ناهنجاری های فکی دندانی در مشهد است.

مهم ترین مطلب :

دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص ارتودنسی و متخصص درمان ناهنجاری های فک و صورت در مشهد ، تاکید می کند که برای درمان مرتب کردن دندان های کج حتما  با دندانپزشک  متخصص خود مشورت کنید .

توصیه می شود از خانم دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص ارتودنسی و متخصص ارتوپدی  فک و صورت در مشهد  بهترین متخصص ارتودنسی در مشهد و در استان خراسان رضوی ، جهت درمان ارتودنسی نامرئی در مشهد ( سیم کشی دندان نامرتب )و درمان مشکلات فکی مشاوره رایگان دریافت کنید .

یکی از شاخه های متخصصین زیبایی دندان در مشهد ، متخصصین ارتودنسی ودرمان ناهنجاری های فک و صورت هستند که خانم دکتر نجمه تحویلدار نژاد در مشهد یکی از بهترین متخصص های زیبایی دندان در مشهد و ارتودنسی نامرئی مشهد هستند.

دکتر نجمه تحویلدار نژاد ارتودنسی مشهد با کسب تجربه های بسیار و کسب مدارج ممتاز در درمان تخصصی بیماران ارتودنسی بعنوان بهترین متخصص زیبایی دندان در شهر مشهد و  در استان خراسان رضوی (بهترین متخصص ارتودنسی خوب ، ارتودنسی مشهد ) در حال فعالیت هستند.

در مطب ارتودنسی دکتر نجمه تحویلدارنژاد(بهترین دندانپزشک متخصص ارتودنسی ودرمان ناهنجاری های فک و صورت ، ارتودنسی مشهد ) که بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی و بهترین کلینیک ارتودنسی مشهد است با پرداخت خرج و مخارج ارتودنسی اقساطی و ارزان هزینه ارتودنسی نامرئی قسطی فک بالا و پایین اقساطی در مشهد و دراستان خراسان رضوی در سال ۹۸ و ۹۹ منتظر ملاقات شما هستیم.

جهت پرداخت قیمت تقریبی درمان ارتودنسی نامرئی اقساطی وارزان در سال ۹۹ در مشهد (یعنی به شکل تدریجی ) و ردیف کردن دندان های کج و نامنظم  در مطب تخصصی ارتودنسی (بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی و بهترین کلینیک ارتودنسی مشهد ، ارتودنسی مشهد ) سرکار خانم دکتر نجمه تحویلدارنژاد( بهترین متخصص ارتودنسی خوب مشهد و استان خراسان رضوی( بهترین متخصص زیبایی دندان در مشهد ، ارتودنسی مشهد ))  بشکل تعرفه تقسیط شده با شما مراجعین عزیز مساعدت لازم بعمل خواهد آمد.

بهترین دندانپزشک ارتودنتیست مشهد ، ارتودنسی مشهد ، به دلیل نوع سختی و نوع کار ارتودونسی نامرئی دندان کج و مرتب سازی دندان ها برای افراد مختلف خرج و مخارج ارتودنسی و هزینه ارتودنسی نامرئی اقساطی وارزان یک دندان نا مرتب و کج در مشهد و قیمت ارتودونسی نامرئی قسطی و تقریبی دندان در سال ۹۹ در استان خراسان رضوی  را بطور تقریبی برای هر فرد و با توجه به مشکل دندانی و فکی وی تعیین می کند.

خرج و مخارج ارتودنسی و هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی ارزان و قسطی دندان نامنظم در مشهد به شکل اقساطی پرداخت می شود  که معمولا در جلسه ابتدایی درمان ( در بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی و بهترین کلینیک ارتودنسی مشهد ، ارتودنسی مشهد ، سیم کشی نامرئی دندان نامرتب در مشهد ) با نصب دستگاه ها یک پنجم کل قیمت ارتودنسی نامرئی ارزان یا اقساطی یا تعرفه تقریبی ارتودنسی نامرئی دندان نامرتب در مشهد پرداخت شده ودر جلسات بعدی چکاپ ها (بطور ماهانه ) مابقی هزینه ارزان وقسطی درمان ارتودنسی نامرئی دندان کج و نامنظم  در استان خراسان رضوی بطور توافقی از مراجعین محترم اخذ می گردد .

بطوری که قیمت ارتودنسی نامرئی اقساطی و ارزان در مشهد و استان خراسان رضوی در سال ۹۹ در طی مدت زمان درمان ارتودونسی بطور تدریجی و با تعرفه مخارج تقسیط شده ( در بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی و بهترین کلینیک ارتودنسی مشهد ، ارتودنسی مشهد ) پرداخت می شود. خرج و مخارج ارتودنسی و هزینه سیم کشی نامرئی دندان نامرتب در مشهد و قیمت اقساطی وارزان ارتودنسی لینگوال و هزینه اقساطی وارزان ارتودنسی نامرئی فک بالا و فک پایین ، بعد از بررسی و معاینه دقیق برآورد می شود.

هزینه تقریبی قسطی ارتودنسی نامرئی با بیمه تامین اجتماعی  یا هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی با بیمه نیروهای مسلح یا هزینه تقریبی واقساطی ارتودنسی نامرئی با بیمه دانا  یا هزینه اقساطی وارزان ارتودنسی نامرئی با بیمه کارآفرین و با بیمه ایران و خرج و مخارج ارتودنسی و هزینه ارتودنسی نامرئی اقساطی وارزان با بیمه بانک ملی و هزینه تقریبی هزینه سیم کشی نامرئی دندان نامرتب در مشهد با بیمه بانک مسکن در مشهد در سال ۹۹ متفاوت است وبیماران می توانند از پوشش بیمه ای خود جهت پرداخت آسان تر خرج و مخارج ارتودنسی و هزینه ارتودنسی نامرئی اقساطی وارزان دندان  های فک بالا و فک پایین دن دان در مشهد و در استان خراسان رضوی استفاده کنند.

دکتر نجمه تحویلدار نژاد متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک و صورت( بهترین متخصص زیبایی دندان در مشهد ، ارتودنسی مشهد) با اخذ مدرک دندانپزشکی عمومی و تخصص ارتودنسی مشهد از دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از بهترین متخصص های ارتودنسی خوب مشهد و استان خراسان رضوی( بهترین متخصص زیبایی دندان در مشهد، ارتودنسی مشهد ،هزینه سیم کشی نامرئی دندان کج در مشهد ) می باشند.

برای مشاهده مقالات ارتودنسی و سایر مقالات مرتبط به وب سایت خانم دکتر نجمه تحویلدارنژاد متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک وصورت مشهد ( بهترین متخصص زیبایی دندان در مشهد، ارتودنسی مشهد ، سیم کشی نامرئی دندان نامرتب در مشهد )مراجعه کنید.

برای انجام ارتودنسی  خوب مشهد یا بهترین مرتب سازی دندان ها در مشهد و استان خراسان رضوی به دکتر نجمه تحویلدار نژاد بهترین  متخصص ارتودنسی در مشهد و در استان خراسان رضوی( بهترین متخصص زیبایی دندان در استان خراسان رضوی، ارتودنسی مشهد ، سیم کشی نامرئی دندان نامنظم در مشهد) مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید