دسته بندی نشده

ارتودنسی متحرک چیست؟

ارتودنسی متحرک چیست؟

ارتودنسی متحرک این اجازه را به بیمار می دهد که دستگاه را از دهان خود خارج کند. معمولا در زمان غذا خوردن، شستشوی دهان و دندان و مانند اینها بیمار ارتودنسی متحرک خود را خارج می کند. سن مناسب برای ارتودنسی متحرک معمولا بین ۱۲ تا ۱۴ سال است. زیرا در این سنین هنوز امکان اصلاح مشکلات فک و دندان توسط دستگاه متحرک وجود دارد و می توان از این سیستم برای درمان مشکلات بیمار استفاده کرد ارتودنسی متحرک می تواند مشکلاتی را در گفتار بیمار ایجاد کند که میتواند در مقاومت بیمار برای استفادهاز این ارتودنسی تاثیر گذار باشد.


مزایای ارتودنسی متحرک:
قابلیت جابه جایی دارند و به همین دلیل تمیز کردنشان راحت تر است.به دلیل پوشش کام دهان، می توانند تکیه گاه عمودی و افقی بهتری برای اجزا ارتودنسی ایجاد کنند.در کودکان در حال رشد می توانند به عنوان محرک رشدی عمل کنند.قادرند به بلوکی از دندان ها فشار را منتقل کنند.
معایب ارتودنسی متحرک :درمان می تواند به راحتی ترک شود.تنها جابه جایی های خفیف با این شیوه ممکن است.در گفتار تاثیر می گذارند.برای تولید دستگاه کشش های بین فکی در روش متحرک سخت تر است.ارتودنسی به روش متحرک برای جابه جایی چند منظوره دندان ها بازدهی ندارد.

بازگشت به لیست