دسته بندی نشده

ارتودنسی لینگوال چیست؟

ارتودنسی لینگوال چیست؟

ارتودنسی لینگوال به جای جلوی دندان در پشت دندان ها در کنار زبان و کام نصب می شود و به این ترتیب جایگزینی زیبا برای کسانی است که می خواهند دندان هایشان صاف شود بدون آنکه دستگاه ارتودنسی شان پیدا باشد.با وجود حدود چهار و نیم میلیون نفری که تنها در ایالات متحده از ارتودنسی استفاده می کنند، ارتودنسی لینگوال  یکی از درمان های ضروری به نظر می رسد. به خصوص که معمولا بیست و پنج درصد از بیماران ارتودنسی را بزرگسالان تشکیل می دهند، مشخص نشدن این نوع درمان در دهان بیمار می تواند راهکار مناسبی برای جنبه زیبایی ارتودنسی داشته باشد.

مراحل ارتودنسی لینگوال :
مراحل ارتودنسی لینگوال شامل گرفتن قالب دندانها می شود که پس از آن به لابراتوار دند انپزشکی فرستاده می شود تا از روی آن براکت های سفارشی مخصوص دندان بیمار ساخته شود. این مرحله در حدود شش هفته به طول می انجامد و با کامل شدن براکت ها، متخصص ارتودنسی می تواند با استفاده از فرآیند خاصی بریس ها (braces) را در پشت سطح دندانها نصب کند.
مانند ارتودنسی معمولی، این محصول نیز با ایجاد فشاری آرام اما مداوم بر دندان ها کار می کند و به آنها کمک کند تا به آرامی به جای مناسب خود حرکت کنند. درمان ارتودنسی لینگوال می تواند از ۱۸ تا ۳۶ ماه طول بکشد که بستگی به شدت مشکلات بیمار دارد.


هزینه ارتودنسی لینگوال:
ارتودنسی لینگوال ارزش سرمایه گذاری را دارد، اما نیازهای خاصی نیز دارد. به دلیل اینکه این نوع ارتودنسی برای هر فرد به طور جداگانه ساخته می شود، هزینه آن بیشتر از ارتودنسی های معمول است و فرآیند آن نیز پیچیده تر است. یکی از مهم ترین شاخص هایی که باید در نظر گرفته شود، هزینه مواد اولیه است. هر دندان براکت، سیم قوسی و نصب خاص خود را دارد. هزینه درمانارتودنسی لینگوال تا ۵۰۰۰ دلار یا بیشتر هم می رسد، بنابراین باید پیش از هر اقدامی ببینید که کدام نوع از ارتودنسی لینگوال تاثیر بیشتری بر روی دندان های شما دارد.
همه متخصصان ارتودنسی، ارتودنسی لینگوال را به بیماران خود پیشنهاد نمی دهند چرا که این نوع درمان نیازمند آموزش و تخصص تکنیکی است. انجمن ارتودنسی لینگوال آمریکا متخصصان ارتودنسی که این نوع درمان را ارائه می دهند معرفی می کند.


مراقبت از ارتودنسی لینگوال:
همانند هر گونه دیگری از ارتودنسی، بهداشت بالای دهان و دندان برای اطمینان از اینکه پوسیدگی دندان و التهاب لثه اتفاق نمی افتد، لازم است. بهداشت دهان و دندان مناسب شامل این موارد است:
مسواک زدن دو بار در روز و هر بار حداقل دو دقیقهاستفاده از مسواکی منحنی شکل نرم برای تمیز کردن خط لثه ها و دنداناستفاده از نخ دندان به صورت روزانه یا استفاده از مسواک میان دندانی (در صورت وجود فاصله بین دندان ها) برای از میان بردن باکتری ها و باقی مانده غذاها میان دنداناستفاده از دستگاه هایی که با فشار آب را به داخل دهان می فرستند تا باقی مانده غذا از میان براکت ها و دندان ها بیرون بیاید.شستن دهان با دهانشویه فلوراید برای افزایش مقاوت دندان ها
ارتودنسی لینگوال ممکن است که باعث ناراحتی زبان و در نتیجه حساس شدن آن بشوند. استفاده از واکس جلوی دندان پایینی برای پوشاندن ارتودنسی می تواند به بهبود درد این ناحیه کمک کند. افراد در حال درمان ممکن است با مشکلاتی در تلفظ کلمات و صحبت کردن مواجه شوند. با تمرین کافی، این افراد به حضور ارتودنسی در پشت دندان هایشان عادت می کنند و حرف زدن برایشان راحت تر می شود.
داشتن لبخندی زیبا ارزش ناراحتی موقت و هزینه ارتودنسی را دارد. برخی از افراد به دلیل تفاوتی که ارتودنسی در ظاهر ایجاد می کند، در سرمایه گذاری برای آن شک دارند. پاسخ این مشکلارتودنسی لینگوال است. چه شما بتوانید ارتودنسی را ببینید و چه نتوانید، باید گزینه مناسب خودتان را برای دندان هایتان بیابید.

بازگشت به لیست