دسته بندی نشده

ارتودنسی دیمون چیست؟

ارتودنسی دیمون چیست؟

ارتودنسی دیمون یا سیستم براکت های سلف لیگیت هر روز محبوبیت بیشتری را نزد متخصصان ارتودنسی کسب می کند. این نشان دهنده مهندسی این محصول با کیفیت بالا، راحتی نسبی استفاده و قابل اتکا بودن ارتودنسی دیمون است. به هر حال، این مسئله ممکن است به ادعاهای تولیدکنندگان در مورد عملکرد عالی این محصول مرتبط باشد.

هزینه ارتودنسی دیمون :

برای بسیاری از افراد هزینه ارتودنسی دیمونیکی از موارد تعیین کننده در انتخاب این روش درمانیست. در صورتی که هزینه درمان به این شیوه خیلی بیشتر از روش معمول باشد، بیمار روش کم هزینه تر را ترجیح می دهد. به همین دلیل قیمت ارتودنسی دیمون یکی از اولین مواردیست که مورد پرسش قرار می گیرد. اما پاسخ به این سوال به راحتی امکان پذیر نیست. همانند روش های دیگر ارتودنسی قیمت انجام درمان به شدت مشکلات ناهنجاری های دندان بیمار بستگی دارد. اگر بیمار با مشکلات عدیده ای مواجه باشد که درمان را طولانی تر کند، هزینه بالاتر می رود. به همی صورت بیمارانی که تنها با مشکلاتی جزئی مواجهند با هزینه ای کمتر روبرو می شوند. پس در این مورد تنها می توان هزینه تقریبی ارتودنسی دیمون را محاسبه کرد. نکته مهم دیگر در هزینه ارتودنسی به روش دیمونتجربه و مهارت متخصص است. واضح است که تجربه بالاتر پزشک ضامن درمانی مطمئن تر است.

 

عملکرد روش ارتودنسی دیمون :

روش ارتودنسی دیمون علاوه بر همه ویژگی های ذکر شده باعث می شود که مراجعه به مطبمتخصص ارتودنسی در طول درمان کمتر شود. عملکرد دستگاه به شیوه سلف لیگیت است. اما این به چه معناست؟ براکت های دیمون به جای کش از مکانیزم لغزشی برای ارتباط دادن سیم های قوسی استفاده می کنند.


مزایای ارتودنسی به روش دیمون :

روش ارتودنسی دیمون سریعتر از ارتودنسی معمولی به نتیجه می رسد و دلیل آن این است که دندان ها بدون اینکه احتیاج به تنظیم کش ها داشته باشند، جا به جا می شوند. این باعث می شود که دندان ها تحت فشار و سایش کمتری قرار بگیرند و متعاقبا طبق ادعاهای تولید کنندگان براکت دیمون درمان با درد کمتری همراه باشد. تمیز کردن و استفاده از مسواک در ارتودنسی دیمون راحت تر است. علاوه بر آن مراجعه کمتر به دندانپزشک باعث صرفه جویی بیشتر در وقت و هزینه بیمار می شود.

 

بازگشت به لیست